| alicealice1989 a întrebat:

Am nevoie de o parere obiectiva. Am avut o relatie de 2 luni, in care eu m-am implicat. Dar nu stiu daca am fost singura care a facut asta sau nu. Sambata trecuta, dupa o plimbare prin parc, a pus punct relatiei, motivand ca nu merge, ca el incearca sa ma iubeasca, dar ca nu poate si ca nu e vina mea. A doua zi, ma suna cu lacrimi in ochi sa-mi ceara iertare pentru ca m'a facut sa sufar, ca sunt o fata de nota 10, speciala si ca ii pare rau ca nu se poate indragosti de mine. In aceeasi seara am pus la cale un plan impreuna cu prietenul lui cel mai bun si i-am aparut pe neasteptate la usa. Reactia lui: m'a strans in brate cu putere, si-a cerut iertare pentru suferinta si m-a sarutata cu foc. Ne'am impacat, marturisindu-mi ca ar fi vrut sa vina la mine acasa, sa riste sa se supere ai mei pe el, doar ca sa ma vada si sa vorbeasca cu mine si ca este constient de responsabilitatea pe care si-o asuma prin impacare. Toate bune si frumoase pana joi seara, cand mi-a zis ca ne despartim, ca nu vom mai vb deloc, pentru ca il stresez, il enervez, nu pot sa vb deschis (incepuse el o discutie despre sex si eu m-am simtit aiurea, pentru ca nu prea eram obisnuita cu discutii d-astea) si ca s-a saturat. Mi-a dat ignore si nu mai vb cu mine de 2 zile. Iar eu sufaar sad Am primit o oferta de a pleca o luna in Bulgaria, dar nu stiu ce sa fac. Oare daca as risca si eu si m-as duce la el acasa? Mama lui ma cunoaste si ma place. ce sfaturi imi dati?

13 răspunsuri:
| danielacs a răspuns:

Pleaca tu linistita in Bulgaria. Nu are rost sa iti bati prea mult capul cu el, pentru ca este un,, copil,, nu un baiat normal care vrea o iubita, o relatie. El se joaca, dar tu stai cat mai departe de jocul lui. Daca o sa revina la realitate o sa vina el la tine! Stiu si te inteleg ca simti ceva pentru el....si eu am patit exact la fel, dar am pus punct, am iesit din jocul lui si am lasat sa treaca toate cu tipul. Au trecut 2 luni de atunci si nu sunt,, vindecata,, total, inca mai sufar putin. Eu iti urez mult noroc in tot ceea ce vei face in continuare happy

| Gabica a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa accepti sa mergi in Bulgaria si sa-l lasi sa isi faca ordine in ganduri, sa isi dea seama ce simte pentru tine.

| alicealice1989 explică (pentru Gabica):

Au trecut 3 zile de la ignore... si nu m-a cautat sad

| Seby90 a răspuns:

Isi bate joc de tine si ii merge.

Sfatul meu, nu mai da doi bani pe nimeni si sa vezi ce bine o duci happy. Nimeni nu merita pana la urma sa sufere, asa ca daca tii la tine vei inceta pentru ca el nu o va face, te va tine in sah continuu. Sunt cu tine, nu sunt cu tine.

| darnme a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te duci sa il cauti. Daca el vroia sa te vada te cauta. Parerea mea este ca el nu prea stie ce vrea. In locul tau, eu as pleca in Bulgaria ca sa vad daca i se face dor de mine.

| alkhymeia a răspuns:

Lui da-i timp si plecarea ti-ar face bine tie

| nata2008 a răspuns:

Buna! Ce pot sa zic scumpa domnisoara,parerea mea este sa il lasi putin cu gindurile sale,sa gandeasca asupra situatiei,deoarece el pare a fi putin cam confuz,si cit tine de oferta cea din Bulgaria,zic sa nu o refuzi,dimpotriva o mica despartire v-ar face bine amindurora,si cind te vei intoarce cu siguranta vei vedea ce e de facut mai departe, important sa fii fetita cuminte si sa nu te combini cu altcinevamdeoarece cum e vorba ceea, despartirea, relatia slaba o doboara, dar pe cea puternica o intareste.Bafta mare domnisoara!

| alicealice1989 explică (pentru nata2008):

Mersi frumos pentru raspunshappy

| nata2008 a răspuns (pentru alicealice1989):

Cu placere, sper sa tii cont cit de cit happy

| alicealice1989 explică (pentru nata2008):

Mi-e dor de el crying

| nata2008 a răspuns (pentru alicealice1989):

Te inteleg foarte bine, dar e spre binele relatiei voastre.lasal sati simta lipsa happy

| Mona11 a răspuns:

Ca te place mama lui este un lucru foarte bun.La unii baieti conteaza mult mai intai incearca sa afli daca ar mai vrea sa vorbeasca cu tine, daca mai aveti vreo sansa daca nu atunci renunta ca sa nu fi ranita mai rau daca ai aflat ca ar mai exista o sansa poti incerca pana la urma nu strica dacaincerci. vorbeste cu cel mai bun prieten al lui si roaga-l sa mai vorbeasca cu el despre tine sa nu il iei tare.multa bafta sper sa va impacati iar in legatura cu plecatul daca este o fire foarte geloasa va avea banuieli daca nu este asta in exces te poti duce daca stii ca nu merge oricum sunt convinsa ca va intelege BAFTA!

| alicealice1989 explică (pentru Mona11):

Nu stiu cum sa incerc, pentru ca la telefon nu mi raspunde, pe mess si pe facebook am ignore... nu imi ramane decat sa-i asaltez blocul laughing dar nu fac asa ceva