| Roxandra17 a întrebat:

Am nevoie de păreri sincere. Am 17 ani, in curând fac 18 si am un iubit de 1 luna si o săptămana. Ne cunoaștem de mai mult timp dar doar de atunci am devenit un cuplu. Ne înțelegem foarte bine si ne plăcem foarte mult din toate punctele de vedere. Aseară am facut sex cu el pentru prima oară si chiar daca a fost foarte bine si relația noastră decurge la fel, încep sa fiu îngrijorată de faptul ca am cedat prea repede. Menționez ca nu sunt virgina, am avut un singur partener înainte, din fosta relație care a fost de lunga durata. El știe ca sunt o fata cum se cade si cuminte, dar mi-e teama sa nu ma privească ca pe o ușuratică dat fiind faptul ca as fi vrut sa treacă macar 3 luni pana sa facem sex. Am motive sa fiu îngrijorată?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti fi sigura ca si el intelege perfect care a fost motivul principal ca ai acceptat sa intretii sex cu el atat de repede, din moment ce el probabil cunostea/stia faptul ca tu nu mai erai virgina. In mod logic, intro asemenea situatie amanarea fara un motiv foarte bine intemeiat a momentului intretinerii primului raport sexual n-ar fi avut nici un rost, din moment ce nu mai erai virgina deci nu aveai ce motiva dar mai ales "apara". Consider ca este absolut inutil sa-ti pui astfel de intrebari din moment ce nu iti poatereprosa nimic, fiindca tu ai avut o alta relatie indelungata si mai ales un unic partener. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca in viitorul apropiat te va considera o fata usuratica, ca i-ai cedat asa repede.

| OldSoul a răspuns:

Nu-ti mai bate capul de geaba.
Gestul e consumat, acum ce conteaza ca e o luna sau trei atat timp cat intre voi nu se schimba nimic.

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Foarte bine ai facut ce ti-a spus inima, nu e nici o problema, sunt sigura ca si el isi dorea asta

| Valygg123 a răspuns:

Acum ca ai facut-o nu mai ai cum sa dai timpul inapoi, dar oricum fa ce iti spune inima