| Dianaaaaaaaraluccc a întrebat:

Buna, am nevoie de puțin ajutor…. Vorbesc cu un băiat de 4 luni prin poze pe insta dar si prin mesaje cateodata. In primele 2 luni ne am apropiat foarte mult unul de altul si la un moment dat mi-a spus ca ma iubeste dar nu am fost împreuna( suntem timizi amandoi si nu am facut urmatorul pas). Suntem la aceeași școala si pe atunci ne salutam cand ne vedeam, am ieșit cu el in oras in a 3 a luna si inca ne înțelegem bine. Ideea e ca îl plac foarte mult si vreau sa fiu impreuna cu el dar acum imi raspunde mai greu la poza si nu ma mai saluta. Mereu cand trecem unul pe lângă altul facem contact vizual si cand nu ma uit la el, el se uita la mine. Am încercat sa il mai salut dar nu ma saluta inapoi. Nu stiu ce sa mai cred, pentru ca mi-a zis ca ma place si se comporta de parca eram impreuna dar fata in fata nu am facut mare lucru. Oare ma mai place? Sau ce as putea sa fac ca sa salvez tot, sa fiu impreuna cu el? Dau funda va rog ajutorrr!

Răspuns Câştigător
| GeorgeCazan a răspuns:

Zici ti-a spus că te iubește, cu ceva timp în urmă; deduc din ce ai scris ca ti-a spus în urma cu vreo 2 luni. Nouă ne spui ca tu îl placi pe el. Lui i-ai spus ca îl iubesti/placi? Că dacă doar el a zis, și o fi așteptat săracu vreo 2 luni același răspuns și de la tine (care răspuns nu a mai venit), băiatul s-a resemnat; orice ar fi resemnat.
Dacă încă îl dorești, cere-i o întâlnire și declara-i sentimentele. E un pic cam târziu, dar poate nu e totul pierdut. E primăvară sunt atâtea locuri frumoase unde poți să-i declari dragostea.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Online este pierdere de vreme, ca-i numai flirt si minciuna, nimic real.
cauta-ti un baiat in viata REALA daca vrei sa te intalnesti cu el si sa ai un prieten real, ca din asta-i online care vorbesc cu tine si cu inca 10 fete online, este internetul plin.

| 199onur7 a răspuns:

Eeee cine tea pus sa manânci picant laughing))))

| Fonk a răspuns:

Fata noastra știe limbajul pozelor, invata ma si pe mine ce poze sa trimit ca sa agăț.

| Carbit9669 a răspuns:

E o urzica calculatorista baiatul asta probabil a fost si vina ta ca nu ai facut un pas dupa el.Acum probabil te considera o fiinta materialista cu nasul pe sus al carei rang este mult superior fata de al lui. Felicitari!