| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de sfaturi. Sunt intr-o relatie de aproximativ 10 luni. Totul era perfect, desigur pina la un anumit timp. Si bah m-am indragostit d eun tip foarte dragut.Si deja nu-l mai iubesc pe prietenul meu, adica cind sint cu el mie bine iar cind nu sunt cu el ma gindesc la celalalt! Pe celalalt il vad numai simbata intr-un club, si mereu ma privesti, si eu ma uit deseori, pe "odnoklassniki" imi intra in gosti, si asa mai departe. Iar cind ii scriu numa raspund ela intrebarea "cf?" si gata! Ce sa fac? INsa pe prezentul baiat nal pot lasa, nu mai simt nimic pentru el da nu pot sa-l las. iar mereu ma gindesc la baiatul cela ce sa fac?

2 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Pai din cate vad,nici cu celalalt nu ai prea avea multe sanse.
Eu zic,conform zicalei,,paste iarba care o cunosti,,.
Dca chiar nu ai nici un fel de sentiment,atractie fata de actualul,lasa l in pace si ofera i sansa sa fie fericit cu altcineva.
Nu pot sa cred ca nu l poti lasa! de ce?
Regula asta nici la rromi,numai este valabila, cand nu ti mai convine, exista separare!
Numai bine!

| Andra_3863 a răspuns:

Gandeste`te foarte bine. Incearca sa iti raspunzi singura la intrebarea "Daca ma despart de fostul,am vreo sansa la cel de care imi place? "
Nu are sens sa fii cu un baiat daca nu mai simti nimic pentru el. Esti tanara,cerul e limita la varsta ta. big grin
Indiferent daca ai sau nu sansa la cel de care iti place, nu il tine ocupat pe celalalt. O sa se prinda pana la urma ca nu mai simti nimic si nu va fi prea placut pentru el. Da`i papucii, undeva exista o fata care sa il iubesca daca tu nu o mai faci happy