| Simonika1264 a întrebat:

Am nevoie de un sfat: de cand a inceput scoala imi place de un baiat mai mare. Il vad aproape in fiecare zi pe hol. Eu ma mai uit la el si uneori vad ca se uita si el la mine. Sta mereu cu prietenii iar eu cu prietenele si mereu ele imi zic ca s-au uitat toti in directia noastra, adica la noi. Eu am mai incercat o data sa vorbesc cu el, l-am intrebat in ce clasa e, (atunci era singur, venea la scoala), atat, pentru ca se grabea si mai vreau sa fac o incercare. Voi cum ziceti sa intru in vorba cu ei? El niciodata nu e singur pe hol, deci o sa vorbesc si cu prietenii lui. Cum ziceti sa procedez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte ciudat. Ori e timid ori neinteresat. Daca il bagi in seama, macar asa iti dai seama care din 2. Dupa ce ai sa vorbesti cu el o sa isi dea seama ca exista interes din partea ta, daca nu te baga in seama dupa e clar ca nu e interesat. Macar ai sa stii ceva sigur dupa ce ai sa vorbesti cu el

13 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Pot sa iti propun o idee buna? ce ar fi sa va strangeti voi fetelor sa mergeti la ei si sa planificati revul impreuna la cabana? sunt sigur ca baietii nu vor refuza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu sigur esti fata? laughing de fel fetele nu isi bat capul atata, asteapta mult si bine ca el sa faca ceva

| Simonika1264 explică (pentru anonim_4396):

Eu vreau sa fac primul pas. Daca stau dupa el...n-o sa se intample nimic niciodata. Eu cred ca doua luni de asteptare sunt suficiente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simonika1264):

Poate nu o sa se intample niciodata pentru ca nu e interesat de tine. Pare tipul timid? SAu nu stie macar ca existi? Si nu ma refer la prostii de copii gen " se uita pe hol spre mine / noi".

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hey, uneori mai fac si fetele primul pas big grin

| Simonika1264 explică (pentru anonim_4396):

Sunt sigura ca m-a remarcat. Deci da, stie ca exist. Nu pare genul ala "bad boy" care cucereste toate fetele, din cate am vazut, nu sta cu nicio fata, doar cu prietenii lui. Mie mi se pare ca el nu vrea ca eu sa observ ca se uita la mine. Uneori l-am vazut cand intorcea capul cand ma uitam eu la el, alteori ne uitam unul la altul de mai multe ori. Dupa parerea mea, se comporta destul de ciudat. Adica intr-o zi imi da semne clare ca m-a observat, iar a doua zi de-abia daca se uita la mine. (Tin sa mentionez ca prietenii lui se uita mereu)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"uneori" ala rar e intalnit laughing. Am vazut multe fete pe aici care stau si asteapta dupa unu si ani de zile pentru ca sunt prea terci ca sa isi miste fundul putuors sa ii spuna baiatul de care le place, un amarat de buna.Asa poate face el restul, dar majoritatea nici nu stiu ca aceste fete sunt interesate de ei

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici nu te contazic, intr-adevar ai dreptate. eu consider ca atunci cand iti place de cineva nu trebuie sa stai sa asteptu dupa el sau ea ca o,, diva'', nu fraticule, te tii dupa el/ea, faci glume cu el/ea, te implici in activitati in care si el/ea este implicat/a, etc. sunt multe modalitati big grin

| Simonika1264 explică (pentru anonim_4396):

Pai si cum sa intru in vorba cu el? Nu pot vorbi numai cu el atunci cand e cu prietenii lui pe hol. Ar fi ciudat. Trebuie sa vorbesc cu tot grupul lui

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simonika1264):

Habar nu am laughing. nu le-am avut niciodata bine cu vorbitul cu altii. Mai poti incerca o data sa il prinzi singur. Nu stiu cum sa te ajut aici, intreaba fetele de pe aici. Chiar daca vei primi raspunsuri aiurite, poate macar una te v-a ajuta. Mult noroc

| Simonika1264 explică (pentru anonim_4396):

Multumescwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simonika1264):

Foarte ciudat. Ori e timid ori neinteresat. Daca il bagi in seama, macar asa iti dai seama care din 2. Dupa ce ai sa vorbesti cu el o sa isi dea seama ca exista interes din partea ta, daca nu te baga in seama dupa e clar ca nu e interesat. Macar ai sa stii ceva sigur dupa ce ai sa vorbesti cu el

| consuello a răspuns:

Acum fb este la putere imprietenestete cu toti pe fb, de acolo vezi ce ii place, ce hobby are, obiceiuri, ce muzica asculta si te poți baga in seama cu el. Succes

| Simonika1264 explică (pentru consuello):

Multumesc, doar ca nu stiu cum il cheama pe el sau pe prietenii lui. Deci nu pot pe fb