| anonimousgirl13 a întrebat:

am nevoie de un sfat. de ceva timp vorbesc cu un baiat, lui ii place de mine, dar mie nu. adica mi-e drag, dar numai in sensul de amici. El a mai avut o prietena, dar ea si-a batut joc de el. ii cumpara de toate si facea ce voia ea. practic s-a folosit de el. si pe mine m-a invitat undeva la munte si mi-a spus ca plateste el. credeti ca ar trebui sa-i spun adevarul, ca nu il plac cum ma place el. Nu vreau sa creada ca si eu sunt ca ea si sa isi faca sperante. Multumesc

4 răspunsuri:
| msKat a răspuns:

E complicata treaba. pai spune-i si tu (inainte va aduca vorba ca te place) ca esti cel mai tare prieten pe care l-ai ajut. poate isi da seama singur... bafta

| sheamussheamus a răspuns:

Incearca sa ii spui ca iti place de altcineva.
Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| milkaCappuccinca a răspuns:

Incearca sa porti o discutie sincera cu el. Explica-i ca ceea ce va leaga este doar o prietenie buna si ca nu poti sa il privesti altfel! Spune-i ca nu ai dori ca odata cu plecarea voastra la munte sa isi faca sperante desarte si de aceea mai bine refuzi, pentru binele amindurora! Sunt sigura ca va intelege daca ii vei vorbi cu calm. happy

| cubulet23 a răspuns:

E complicat pentru ca daca i spui ca nu ti place de el il vei rani foarte mult, scuza cu iti place de alt cineva nu mai tinewinkingdar daca nu i spui si mergi cu el la munte el sigur o sa se dea la tine si tu il vei respinge si va fi si mai nasol incearca sa te indepatezi usor de el pana vezi ca nu te mai place.Bafta