| JustMe4ever a întrebat:

Buna
Am nevoie de un sfat.
Povestea este cam lunga dar am sa o pescurtez cat pot de mult.
Sunt fata, am 14 ani. Anul acesta prin Ianuarie (aveam 13 ani) m-am combinat cu un baiat in varsta de 19 ani.
Acest lucru el l-a propus. Este varul unei prietene si prin intermediul ei ne-am cunoscut.
In timpul in care am fost cu el multi (inclusiv aceasta prietena spunea ca el face doar "misto de mine" si nimic mai mult). Ne-am despartit in Mai din cauza faptului ca eu am refuzat s aii dau niste bani si anumite obiecte.
Am avut si o groaza de conflicte cu urmatoarea lui iubita. El ma tot suna ea se certa cu mine si tot asa. De prin octombrie tot a inceput sa ma sune. " Hai ma sa mai vorbim si noi.Hai ma ca in vremurile bune pana dimineata la 5 la telefon" chestii de genu. Acum m-ai nou mi-a cerut un card (pentru telefon) spunand ca mi-l inapoiaza. Pana acum mi-a dat 3 motive pentru care mi l-a cerut : 1. sa i-a niste muzica de la mine. 2. ca i s-a stricat al lui si ii trebuie vreo doua saptamani. 3. ca avea nevoie sa tine ceva pe ell un timp.
Intr-un final dupa ce i-am zis ca nu i-l dau si i-am marturisit in fata ca nu am incredere in el banuind ca nu mi-l inapoiaza (totusi e de la telefonul meu si parintii nu mi-ar lua altul afland povestea). El a spus ca "poate" apoi ca cica "daca te purtai frumos poate il m-ai vedea-i" (in seara aceasta) si dupa acestea a incercat sa caute motiv sa scape de mine (sa inchid) dar fara sa spuna in fata.
El inca este cu acea fata.
Are ganduri de impacare? Vrea sa ne impacam? M-a iubit vreodata sau doar a facut misto de mine? Vrea sa obtina ce am refuzat atunci sa ii dau?
Va rog ajutati-ma si am sa va rasplatesc cu voturi si fundite happy

Răspuns Câştigător
| Comatose a răspuns:

laughinglaughing acelasi lucru am patit si eu.si in final totul a fost o farsa el si-a batut joc de mine, a facut misto de mine cryingdaca vr sa vb mai detaliat da-mi masj cu id tau P.S=am 14 anitongue

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are gânduri să-și bată joc de tine, nu realizezi?
Școala trebuie să fie prioritară, nu băieții de 19 ani care mai face și corupere de minori!
Pa, pa.

| Mayar a răspuns:

Nu are ganduri de impacare. Are ganduri sa te foloseasca si sa obtine de la tine bunuri sau bani. Ii trebuie o carpa, o sluga si o proasta. Te sfatuiesc sa nu if tu aceea. Nu te-o iubit niciodata, doar a vrut sa te fraiereasca, stiind ca esti sentimentala si te simti vinovata chiar si atunci cand nu e cazul.
Daca o sa fii din nou cu el, oricum o sa te insele si o sa iti ceara tot mai mult, pana il refuzi si iar te lasa, pentru ca lui ii trebuie cineva de care sa se foloseasca. Poate se foloseste de mai multe persoane, in orice caz, nu cred ca esti asa nebuna sa stai cu el... Serios acum!

| Sabyynna a răspuns:

Si-a batut joc de tine si este un prfitor. Nu ii mai raspunde la telefon si daca te intreaba de ce ii spui ca ai avut telefonul pe silentios si nu l-ai auzitstraight face

| Emazio a răspuns:

Nu cred ca tea iubit vrea doar sati ia bani sau cardul sa orice altceva de la tine nici nul imi baga in seaman e un hotwinking

| Membra a răspuns:

Eu cred că tu pui mult suflet în ceea ce faci cu el şi faci o mare greşeală totodată! Ai doar 14 ani, ştii ce reprezintă o relaţie? Pe ce anume se bazează? Mă îndoiesc. La anii tăi trebuie să te documentezi, să ai preocupări interesante, planuri pentru viitor, aspiraţii şi nu,, probleme în dragoste"; sună mult prea ciudat acest lucru.
Sfatul meu, este să-ncepi chiar din acest moment uitarea. Dă totul în urmă, gândeşte-te la binele tău. Din tot ce ai spus, mi se pare că băiatul a luat-o ca pe un joc. El a dat dovadă de o totală imaturitate că a putut accepta o,, relaţie" cu un simplu copil naiv, ceea ce mi se pare dubios. Of, dar ce relaţie... Trăieşte-ţi copilăria departe de grijile astea, vor veni şi vremea lor, după ce te maturizezi, creşti. Nu fii grăbită, căci graba strică treaba! Succes şi o seară frumoasă!

| RxDooM a răspuns:

Si-o batut rau da rauuuuuuu joc de tine fara suparare sper ca nu tea marcat prea mult toate cele bune si fii mai atenta la ce faci de acum si lasa ralatiile pentru o vreme ca poate iubitul tau va avea de suferit din cauza psihopatului de care neai vorbit mai devreme fundita!?

| TilaTequila a răspuns:

Cred ca s-a ambitionat deoarece l-ai tot refuzat. Parerea mea, nu merita. incearca sa profite de tine, cerandu-ti tot felul de bunuri...te considera mica si crede ca poate face ce vrea din tine. demonstreaza-i ca nu e asa!

| EeAnia a răspuns:

Buna. Din ce ma citit mai sus, din scurta ta relatare mi-am dat seama ca baiatul doar te foloseste. Parerea mea este ca ar trebui sa rupi orice legatura cu el, pare un tip in care nu poti avea incredere. Daca vrea sa va impacati, nu o va facedin dragoste sau mai stiu eu ce, ci din simplul fapt ca vrea sa se foloseasca in continuare e tine. Ai dat dovada de mult tact cand nu ai acceptat sa ii dai obiecte si bani. Sa iti raspund si la partea cu iubitul. Ei bine, dragostea nu vine in 4 luni, nu poti ajunge sa iubesti pe cineva in asa scurt timp. Trebuie sa va lege multe amintiri si sentimente profunde ca sa poti spune astabig grin
Multumesc pentru ca ai avut rabddare sa citesti asta!