| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Voi incerca sa fiu scurta. Am cunoscut acum ceva timp pe cineva, in care mi-am pus toata increderea pentru am simtit din partea lui o siguranta aparte, cum ca as putea face asta fara retineri. Dupa scurt timp, lucrurile au inceput sa scartaie si el sa devina din ce in ce mai rece fata de mine iar cand intrebam ce se intampla, primeam acelasi raspuns "am multe pe cap, ai incredere in mine ca va fi bine". Am preferat sa il las in pace, sa nu ii mai cer sa ne vedem ca poate la un moment dat voi primi si explicatiile necesare, stiind intr-adevar sa are unele probleme. Zilele trecute l-am vazut de mai multe ori, accidental, parea destul de abatut. Ultima data cand l-am vazut, ne-am intalnit intamplator si el era cu fosta. Nu pot descrie in cuvinte ceea ce am simtit. Era la fel de suparat ca si in celelalte zile. As vrea sa incerc sa vorbesc cu el, sa il caut, sa aflu ce problema are dar oare, mai are rost?

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Baiatul isi traieste viata, strabate cearsafuri si se distreaza, NU e problema ta ce face si NU ai dreptul sa ii ceri socoteala, relatia s-a terminat e momentul sa te retragi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rost sa ce? El a facut o alegere. A facut-o intr-un mod miselesc, nedemn de un barbat, dar a facut-o. Nu a avut suficient curaj sa te priveasca in ochi si sa-ti spuna asta sau nu are coloana vertebrala si nu i-a pasat suficient incat sa-ti aduca la cunostinta ca nu mai aveti nici o treaba. Dar e irelevant, raul e deja facut iar tu trebuie sa-ti vezi de viata ta. Eplicatiile nu conteaza, sunt cele mai proaste conversatii.

| dianainsta01 a răspuns:

Bineinteles ca are rost. chiar daca el nu te (mai) vede ca pe o potentiala iubita, e important sa ii fi aproape ca prietena. vadea ca iti pasa, si e greu sa nu apreciezi cand cuiva ii pasa.

| Jessica007 a răspuns:

Problema lui din punctul lui de vedere esti tu.Nu stie cum sa abordeze problema, nu stie cum sa faca ca sa te paraseasca. Daca l-ai parasi tu s-ar simti mult mai usurat. Odata ce l-ai vazut cu fosta e clar ca inca mai tine la ea si de tine nu stie cum sa se descotoreasca. Sfatul meu pentru tine este sa il parasesti, nu te merita pe bune.Acum este alegerea ta ce vei face.Chiar daca a avut unele probleme de ce nu le impartaseste cu tine daca tine asa de mult la tine sau macar sa aiba coloana vertebrala si sa iti spuna adevaratul motiv pentru care se comporta asa.Bafta!

| XKarinaX a răspuns:

Categoric NU. Mai bine fa pe indiferenta. Daca te voia, nu facea asta, deci de ce sa ii arati ce efect are asupra ta. De fiecare data cand il vezi, daca nu ai pe nimeni cu tine, scoate-ti telefonul si zambeste la ecran sa para ca esti fericita.