| Mirunasavu346 a întrebat:

Buna, am nevoie urgent de răspunsuri.Acu cateva ore am avut un contact sexual. Prietenul meu si-a dat drumul in prezervativ dar prezervativ s-a rupt, tin sa menționez ca ciclul meu s-a terminat pe 28 luna trecuta si asta e a 6-a zi. Dupa ce a vazut ca s-a rupt a bagat mana si mi-a scos sperma din vagin.Nu stiu ce sa fac sunt foarte stresata (avem 14 ani) stie cineva daca pastilele de a 2 zi escapelle se pot lua la bucata sau cat costa?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca nu stii sa calculezi corect zilele!
Daca ciclul tau s-a terminat pe 28 inseamna ca ai azi este cel putin a 10 zile de cand ti-a venit ciclul, se numara din prima zi a ciclului, asdar poti fi in perioada fertila.

Urgent spune mamei ce ai facut si ea va decide!

| Miruna333 a răspuns:

Numai la bucata se iau. 50-60 lei

| Mirunasavu346 explică (pentru Miruna333):

Am teusit sa iau au trecut 18 ore de la incident sper ca nu e prea tarziu

| Mirunasavu346 explică (pentru Mirunasavu346):

Reușit *