| alexpop1998 a întrebat:

Am o bancnota destul de veche cu Mihai Eminescu. E din 1800. Nu stiu data clar 1880 mi se pare. Oricum e destul de veche. CAm cat s-ar merita pea ea? Daca as vindeo?

Răspuns Câştigător
| dodobymy a răspuns:

Http://www.totcedoresti.ro/anunt-5628_vand_bancnote_vechi_colectie.html sa-ti faci idee cam cat ai lua sper sa-ti fie de ajutor bafta;)

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Din 1988?>un an inainte de revolutie

cam nimic.
valora la vremea ei cevalaughing

| Zenithf a răspuns:

Ce tare, daca ii dinainte de 1850 atunci ii dinainte de a se naste el, iti dai seama?batting eyelashes
Cred ca ai gresit, ca in loc de 1880 este 1980, uita-te bine, nu scrie Republica Socialista Romania pe ea? Si asta ar fi tare, Romania a fost RPR pana cam prin 1965, si a scos o bancnota in 1880, inainte de a fi existat. laughing
Verifica bancnota mai cu atentie. Sigur ca are o valoare acum, dar este mai mult simbolica. thinking

| deea40 a răspuns:

Nu cred ca ai sa iei cine stie ce dar 50 lei sg iei ma refer in bani noi

| dodobymy a răspuns:

Sincer nu cred ca o sa iti iei mare lucru pe bacnota are decat 210 sau 130 de ani vechime depinde cat scrie pe ea desi Mihai Eminescu s-a nascut in 1850... oricum mai dureaza pana sa o poti vinde la o suma considerabila cel putin vreo 500 de ani tongue

| Saya a răspuns:

Alex cat vrei sa iti dau pe bancnota aceea?

O vreau eu.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de mine! Am uitat sa scriu... nu era 1988 era 1888. Scuze. Tinand cont de situatia de fata cam cat ar valora?

| alexpop1998 explică:

E din 1988. Mai uitat mai bine. E de culoare maro-bej. Dreptunghiulara de 500 de lei. Are 16 cm lungime si 7 latime. Dar, acum sa stii mai totul cam cat crezi ca ar valora? Funda!

| alexpop1998 explică:

Vai de mine! Am uitat sa scriu! Scuze, era din 1888. Din cate am inteles este o editie promotionala sau ceva de genul, scoasa in onoarea mortii lui Eminescu. Cel putin asa scria pe unele site-uri. Avand in vedere situatia de fata cam cat ar valora?