| anonim_4396 a întrebat:

am o dorinta si am nevoie de idee am 23 de ani si vreau sa ma casatoresc virgina consider ca asa e mai bine pentru mine cred ca Dumnezeu ma va ajuta mult mai mult asa si voi avea o familie cum rar sunt acum. dar nu stiu daca in ziua de azi voi gasi persoana care sa ma astepte dupa nunta pentru ca pana acum nu am gasit-o si am slabe sperante. voi c ziceti? pop

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, eu cred ca exagerarile de orice fel nu sunt bune. Stii care cred eu ca poate fi problema? Nu ca n-ai gasi un baiat care sa respecte aceasta dorinta a ta, sunt sigura ca vei gasi, dar te-ai gandit la posibilitatea ca nu va veti potrivi in pat si veti descoperi asta de-abia dupa ce veti fi casatoriti? Eu sunt de parere (dar e doar o parere personala) ca atunci cand ai o relatie serioasa, cu posibilitatea de evolutie spre casnicie, e bine sa va mutati impreuna, sa cedeti daca va intelegeti atat in pat ca si in afara lui.

| fabiola a răspuns:

Iti spun din propie experienta ca nu virginitatea te ajuta sa ai o familie cum rar sunt acum(te-am citat). Daca asta simti e bine sa o faci dar cel mai important lucru este sa iti dai seama daca te potrivesti cu acea persoana, daca exista intre voi dragoste si nu interese, daca exista intre voi comunicare, intelegere, fidelitate si multe, multe altele.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pai daca asta e dorinta ta, crezi ca modul meu de a gandi sau orice ti-as spune te-ar face sa iti schimbi parerea? O intrebare de fapt nici nu exista in enuntul tau pentru ca, dupa cate vad, nu cauti decat o confirmare a faptului ca "barbatii este porci si nu merita nimic". Ei, nu este asa, nu toti sunt la fel, asa cum nici toate fetele (femeile) nu sunt toate curve.
Si nu cred ca Dumnezeu te va ajuta mai mult decat te poti ajuta tu singura. Ti-a dat deja tot ce iti trebuie: viata, sanatate, creier...si altele. Acuma foloseste-le.

| Parintele a răspuns:

Ideea asta e prea invechita si chiar inutila. Sincer ca baiat daca as auzi asa ceva de la o fata m-as intreba daca nu cumva e foarte urata sau daca nu are ceva probleme la cap.
Nici un baiat nu o sa stea cu tine pana in noaptea nuntii care poate fi dupa 1 an, doi, trei...si mai ales sa stea si sa nu te insele. Iar d-zeu nu are nici un amestec in asta.Suntem cumva in secolul 18?

| alexa a răspuns:

Depinde unde il cauti.Cu siguranta nu-l vei gasi in baruri si discoteci... Apropiete de biserica si Dumnezeu te va ajuta sa gasesti ceea ce iti doresti.

| dydy22 a răspuns:

Buna daca ai un id lasi un mesaj si vb acolo

| dydy22 a răspuns:

Daca ai un id lasa-mi un mesaj si vb acolo daca vrei

| petronela_4784 a răspuns:

Eu sunt de acor cu brigaela.Sunt multe cupluri care ajung la divort pentru ca nu se potrivesc la pat! Intr-adevar sunt putine fete chiar foarte putine care sunt virgine la aceasta varsta... dar eu am o intrebare: daca acum 4 ani te indragosteai de un baiat si el de tine si iti zicea sau venea de la sine sa faceti dragoste ce faceai atunci? Eu consider ca exista posibilitatea sa cunosti un baiat, sa va indragostiti si in cateva luni sa va casatoriti.desi...si aici am un dar... el tot va vrea sa faceti dragoste.si poate vei vrea si tu dar nu esti constienta de asta!

| claudiarebecca a răspuns:

De gasit se gasesc, nu-i problema. intrebarea e - ce barbat cauti? unul care sa te astepte si in timpul asta sa mearga pe la altele? sau sa faca laba? sau sa ii faci sex oral zilnic ca sa ramai virgina? daca ti-ai inceput viata sexuala e greu sa te abtii complet.

| claudiarebecca a răspuns:

@ pas.
si scumpa mea, dupa casatorie ai decis ca ink nu esti pregatita si ai vrut sa mai astepti 2 luni... sau nu am inteles noi bine.
sunt de acord cu ceilalti vis-a-vis de partea cu biserica. banuiesc ca asa o fi...

| pas a răspuns:

Buna draguta! Sper ca inca nu ai renuntat, si eu am fost in situatia ta si am reusit. Sa iti spun ceva: daca vrei un barbat cu care sa formezi o familie decenta, crestineasca si bineplacuta tuturor ai incredere in Dumnezeu si nu ceda nici unui fel de avans si fara compromisuri. Eu m-am casatorit virgina si am avut primul contact dupa 2 luni de casatorie. Sa nu mai spun c nu ne-am sarutat decat dupa 6 luni de cand eram impreuna, desi el isi dorea asta daca eu am refuzat el m-a inteles. Si el era virgin...deci mai sunt si barbati care doresc si viseaza la acelasi lucru ca noi. Sa nu iti faci griji ca dca gasesti pe cineva care sa te astepte se va duce la alta pana vrei tu...Si inca ceva, daca vrei un om al lui Dumnezeu asa cum spui cauta-l in Biserica! O vorba din batrani spune ca de unde ti-l iei acolo il ai toata viata! daca vrei sa mai vorbim lasa-mi un mesaj! Bafta!

| casperboyy a răspuns:

@claudiarebecca ce raspuns transat si totusi corect. Daca e sa fie un Dumnezeu atunci cu siguranta el a lasat barbatului si femeii ORGASMUL sa se bucure de el. Te casatoresti cu el si te trezesti ca nu ai orgasm toata viata pentru ca pur si simplu nu este chimie. Ce faci atunci? O sa iti iei un amant el o amanta o sa stati de dragul copiilor care nu o sa traiasca intr-un camin fericit. Sigur o sa fie atunci Dumnezeu mandru de tine ca ai asteptat pana la casatorie. Nu e cel mai important sexul intr-o relatie. Dar e acolo pe un loc 2 3. Sa te hotarasti sa petreci restul vietii cu cineva sperand ca o sa mearga treaba in pat mi se pare sincer o prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca asta e dorinta ta, cu siguranta vei gasi un barbat care sa te inteleaga si sa te aprecieze pentru asta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se merita sa ramai virgina pentru un barbat care la un moment dat in viata tot o sa aiba indoieli fata de tine...cineva drag mi-a spus ceva care m-a suparat la inceput dar acum ii dau foarte mare dreptate...''barbatii nu cauta decat sa f**a si sa-si bata joc dupa aia''...indiferent ca va cunosteti de o viata sau de o zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barbatii mai intai se culca cu o femeie apoi se indragostesc,(si daca esti virgina cu atat mai mult)

| 345 a răspuns:

Daca ai asteptat pina acum eu zic ca merita sa mai astepti daca esti pocaita daca nu, nu are rost.