| ioanai34 a întrebat:

Am o infecție vaginală. Care credeți ca este cel mai bun tratament? Cu tantum rosa, zenella med sau crema nirozal? Fetelor, ati patit, ce ati facut daca da?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Tratamentul folosit este in functie de natura infectiei. Aceasta poate fi de natura bacteriana, microbiana, fungica sau provocata de un virus, si fiecare tip de infectie se poate trata cu o cu totul alta medicatie care poate sa difere extrem de mult una fata de cealalta. Din acest motiv este obligatoriu sa se faca analiza secretiei vaginale si doar stiind factorul care a provoacat infectia sa ti se prescrie tratamentul adecvat si de urmat. Sanatate!

| YouandI a răspuns:

Eu am incercat ovulele de la tantum rosa, au fost foarte eficiente, in 3 zile mi-a trecut. Probabil contează și cauza apariții infecției, eu în perioada aceea am avut tratament cu antibiotic. Daca este ceva mai grav mergi la medic. La mine s-a manifestat printr-o ușoară usturime, roșeața in acea zona și niște pete albe.

| marcelradulescu a răspuns:

Du-te la spital mai\