| Utilizator1928 a întrebat:

Bună, am o întrebare, acum 2 săptămâni am avut primul contact sexual (nu am folosit prezervativ) și menstruația mi-a întârziat deja 3 zile, băiatul nu și a dat drumu in mine, este normal să întârzie? Îmi e frica sa nu fiu însărcinată, am 16 ani

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca-i posibil sa fii insarcinata, odata ce ai avut sex neprotejat taman in perioada fertila.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala, ca sa vezi daca esti sau nu insarcinata.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sa stii ca poti ramane insarcinata si fara ca ejacularea sa aiba loc in interiorul vaginului. Daca trec 10-14 zile intarziere din ziua in care trebuia sa iti vina menstruatia, fa un test de sarcina. Data viitoare folositi prezervativ.

| Hyperion7 a răspuns:

Întrebare:Ce are prezervativul? Tușește?
Posibil sa da, posibil sa nu.
Mai ales daca te stresezi atât, evident că întârzie și menstruația.

| Yuoia a răspuns:

Este suficienta si o picatura.
Daca ti-e frica de sarcina, de ce mai faci sex si de ce nu folosesti prezervativ?
Fa un test la un laborator, nu cu din alea din farmacii. Pentru ca vei constata dupa 9 luni ca a fost eronat.

| sammie a răspuns:

" baiatul nu si-a dat drumul in mine ", deci si-a dat pe langa tine? Sa stii ca orice picatura poate fi de ajuns sa te lase gravida. Data viitoare sa folosesti prezervativul daca-ti este frica de o posibila sarcina. Mai bine îți faci un test si sa-ti fie invatatura sa faci protejat data viitoare.

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianFoanga a răspuns:

E scump un prezervativ? Parintii stiu de sporturile tale extreme?

| Hyperion7 a răspuns (pentru AdrianFoanga):

Probabil că nu crying