| isabelawoods a întrebat:

Buna, am o intrebare, acum 2 zile am facut sex neprotejat si nu stie sigur daca si-a dat drumul in mine, in orice caz, am luat pastila de a 2 a zi imediat, vreau sa stiu daca pot face sex protejat dupa ce am luat pastila, va rog, e urgent

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca poti intretine contacte sexuale oricand, in orice zi, in orice conditii (ca ai folosit sau nu pastila dea 2-a zi) si in orice moment al ciclului menstrual in cazul in care actul sexual este protejat prin prezervativ montat pe penis sau prin intermediul ovulelor spermicide. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| răspundtot a răspuns:

Salut, tu ar trebui să știi dacă el și-a dat drumul în tine că tu simți dacă a făcut asta sau nu. Cât despre pastilă, afectează ficatul sau stomacul iar dacă s-a întâmplat, pastila e inutilă

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai luat pastila de a doua zi nu poti sa ramai gravida.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Fata intreaba daca poate face sex dupa ce a luat pastila, nu daca a ramas gravida. Sex protejat. Eu nu stiu.

| Marius22222222222 a răspuns:

Scuze dar era baut de nu stie daca si-a dat drumu?