| keybyeTeQuila a întrebat:

Buna am o intrebare cam stupida dar asta e de ce iubitul meu se masturbeaza? multumesc

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca masturbarea este fiziologica in adolescenta si unii tineri dezvolta o dependeneta de ea, ceea ce ii face sa o mai foloseasca multi ani dupa ce si-au inceput viata sexuala. Nu e nimic anormal sau ingrijorator si nu inseamna ca nu-l satisfaci tu.

| eurynomus a răspuns:

Dc nu s ar masturba? e o placere in plus

| Noone4u a răspuns:

Pentru ca nu are cine sa ii faca "poftele"

| Siderat99 a răspuns (pentru Noone4u):

Cu poftele satisfacute tot mai dai una mica din cand in cand, ca na, obisnuinta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poate pentru că simte "nevoia" de mai mult sex, sau poate că asta a devenit o "obişnuinţă" la care greu poate renunţa...

| ValyMT2 a răspuns:

Pai daca tu nu ii oferi ceva mai bun ca masturbarea el saracu nu are ce face. Sau o face din obisnuinta.

| WeWillSeeAgainInHell a răspuns:

Ei bine iubitul tau se masturbeaza probabil daca il exciti tu (laughing) sau probabil el simte nevoia sa o faca. In ziua de azi mai toti baietii se masturbeaza inca de mici copii.

| Wihox a răspuns (pentru WeWillSeeAgainInHell):

Si crezi tu ca tactu si bunicuto isi frecau salamu la 18 ani?

| Zuzabaaa a răspuns:

Punete nu p**da pe el ca sa nu de mai masturbeze laughing)

| Light7376 a răspuns:

Deoarece tu probabil nu-i oferi nimic. Iar omul ce sa faca, totusi e barbat si are si el nevoi de satisfactie.

| RazvyFTW1249 a răspuns:

Este din vina ta.Trebuie sa-l exciti la maxim.Imbraca-te in ceva sexy, apropiete de el, saruta-l pasional.O sa vezi ca daca faci asta nu o sa se mai masturbeze deoarece el vrea ceva "bun".

| arteoma a răspuns:

Doar nu e de otel omu.Probabil tu nu ii dai nimic si el pentru ca te iubeste mult nu se duce la panarame si na o rezolva singur.