| SvRManiac a întrebat:

am o intrebare care ma tot framanta, de la cati ani poate ramane o fata insarcinata?

7 răspunsuri:
| motherfucker a răspuns:

De cand ii vine ciclu.

| deeitza a răspuns:

Depinde de cand ii vine ciclul dupa ce ii vine poate sa ramana insarcinata

| maftei a răspuns:

La asa ceva nu depinde de varsta sa stii.Conteaza doar daca baiatul respectiv asi da drumul an ia.Sunt cazuri an care fetele au ramas ansarcinate si la 10 ani asa ca cel mai bine este sa va protejati

| fetitzacufitze a răspuns:

Buna! Draga mea nu exista o varsta anumita. Dupa prima menstruatie si primul contact sexual.

| Adrian11690 a răspuns:

happy din cate observi sunt baiat, dar stiu destul de multe sa te pot ajuta! Poti ramane insarcinata dupa ce iti vine ciclul(menstruatia) cam pe la vreo 2 saptamani dupa scurgeri,atunci este perioada fertila la fete happyai grija sa mergi la ginecolog imediat dupa ce manifesti siptome de greata,ameteli,pofte sau dureri ascutitehappy.
Ah, am mai citit odata intrebarea, cam pe la 12-13 ani ar trebui normal sa iti vina dar daca pana la 16 ani nu iti vine trebuie sa iei niste hormoni speciali,deoarece nu e normal, pupici, Adrian!

| mona a răspuns:

Din momentu ce i vine prima data ciclu poate sa ramana oricand

| eduardinoedy a răspuns:

In cel mai rau caz de la 10 ani