| Innairina34567 a întrebat:

Am o intrebare ce se intampla daca iau pilula de a doua zi spre sfarsitul menstruatiei, nu a ejaculat in mine ci doar pe fund.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu ai de ce sa iei pastila. Deci chiar nu trebuie sa o iei in acest caz, nu ai de ce.

Numai bine!

| Sofer a răspuns:

Nu trebuie sa iei pastila dacă nu a ejaculat în tine.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salutare!
Cat timp sperma nu a ajuns in vagin, nu ar trebui sa existe riscul unei sarcini nedorite. Insă poti sa iei acea pilulă de a 2-a zi fara nici un fel de problema, alea in mod normal pot intarzia menstruatia din cate stiu, dar daca este acum pe sfarsit nu stiu să iti zic..intreaba farmacistul cel mai bine.

| anarosca78 a răspuns:

Dacă nu a ejaculat în tine nu are rost să o iei, crede-mă ca o spun din experiență, mi-a dat peste cap tot organismul