| Mariaioana140717hshaha a întrebat:

Buna am o intrebare ce se intampla daca iau pilula de a doua zi daca am diabet? Sau daca a ejaculat de mai multe ori in mine isi mai face efectul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Diabetul si pilula contraceptiva nu interactioneaza intre ele, dar exista o sansa ca pastila de a doua zi sa nu functioneze deloc pentru tine si sa ramai gravida.
Asa ca, folositi intotdeauna prezervativul, ca ala nu da gres niciodata in a proteja impotriva unei sarcini cat si a BTS-urilor.

| Mariaioana140717hshaha explică (pentru Violleta2022):

De ce sa nu funcioneze din cauza diabetului? si de exemplu daca ejaculeaza de mai multe ori functioneaza?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mariaioana140717hshaha):

Am spus mai sus:
"Diabetul si pilula contraceptiva nu interactioneaza intre ele!"

Este posibil ca corpul tau sa nu raspunda deloc la acea pastila, daca esti imuna la acele subtante chimice din pastila. Sunt cazuri de femei unde pastila de a doua zi nu-si face deloc efectul, fiindca corpul lor nu o poate procesa sau pur si simplu nu functioneaza pentru ele.
Diabetul nu are nici o infleunta asupra acestei pastile!

| Madaxo97 a răspuns:

Își face efectul, stai liniștită