| Cosminz99 a întrebat:

am o intrebare cum pot sa cuceresc o fata din clasa la mine (sensibila, rasfatata, se imbraca frumos) Va rog ajutati-ma nu va radeti.

8 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Dă la ea până sare creieri.

| BlurrY a răspuns:

Pe bune? "Nu va radeti" laughing Daca e sensibila sigur nu e rasfatata... daca ar fi rasfatata ar fi o " Pitzi" de-aia increzuta...deci nu-i de tine! bye

| Azµre a răspuns:

O scoți la un suc, cum ai vrea să legi o prietenie dacă nu interacționezi cu ea.

| h3r a răspuns:

Ia-o tare dacă e răsfățată, altfel nu te bagă în seamă : la mine sau la tine?!

| FadetoBlack a răspuns:

Eu sunt contra relaţiilor între colegi de clasă.

| amalia025 a răspuns:

Nu pornesc cu gandul ca vom descoperi toate adevarurile, spun adevaruri pentru ca lucrurile difera de la persoana la persoana, dar as vrea sa vedem cel putin in mare : ce vor fetele, cam ce cred ele despre baietii astia, cum se curteaza... si alte cateva lucruri pe care le veti vedea pe parcus.
Asa cum spuneam mai sus, nu vom intelege fetele, daca spui ca inţelegi fetele ti se va râde in faţă. Ele intre ele, se pare, nu se prea inteleg, dar ce sa mai inteleg eu o fata, daca sunt baiat...
Nu vreau sa spun ca fetele ar fi cumva "defecte", nici pe departe, acesta e modul lor de a fi si a gandi, mai nestructurat, fara "sertarase" ca baietii. (daca aveti alte pareri discutam cu placere).

Bon... eram la ideea de a cuceri, sau de ce nu, a curta. Cele doua au dupa mine acelasi inteles. Ca si cum ai cuceri o cetate, o inconjori si folosesti tot felul de siretlicuri si arme(la asta revenim), tot asa inconjuri o casa cu o curte. foarte simplu. Adica te "invarti", "dai tarcoale", uneori ca o curca plouata, poate poate cedeaza "mandra".(ehe, cred ca trebuie sa ne ocupam si de asta cu "mandra").

Vorbeam de o perioada necunocuta de timp. In general, dupa parearea mea, baiatul care incearca sa cucereasca o fata trebuie sa fie pregatit pentru. multe din partea fetei... respingeri, dispret, inselari, amanari, in general evenimente care se desfasoara intr-o perioada mai lunga de timp.
Acum! baiatul poate teoretic sa spuna oricand gata si sa plece, dar fata îi e poate foarte draga si nu vrea sa renunte. Cam cand credeti ca el trebuie sa renunte, daca fata il tot respinge? Ca pana la urma suntem oameni, nu trebuie sa fim nici prea nesimtiti si nici prosti sa continuam cand fata e clar impotriva.
Problema e daca renunti prea repede, iti pare rau, poate fata era in dubiu si putea sa "cedeze"... nu stii niciodata... Unii s-au tinut de capul fetei 5 ani, altii poate mai mult. Este din cate cred o perioada cam lunga ce simt oare bietii baieti in anii astia big grin?

Si daca baiatul tot incearca si este respins, apoi indirect chemat din nou "sa atace", si iar fara rezultat... nu e mandrie din partea fetei? Ii place unei fete sa fie curtate?(aici sa raspunda fetele) ok! "mandra" e poate prea mandra pentru. un baiat, cum stie baiatul ca fata doar se joaca?

am auzit de multe cupluri in care fata aproape ca dispretuia baiatul, apoi parca ceva se intampla si urma casatorie... exista deci speranta, doar ca nu te poti casatori cu eahee hee

Eu cred ca o comunicare buna ar face acest timp de curtare mult mai eficient si lipsit de complicatii. Nu poate insa baiatul sa ceara fetei sa vorbeasca daca ea nu vrea, astfel nici nu stii ce simte sau ce vrea daca nu iti spune, de fapt daca ar fi fetele sincere s-ar mai vedea "lumina", dar cand ele nu stiu ce vor sigur... degeaba ar incerca sa fie sincere.
Succes!

| scooby98 a răspuns:

Pai dupa id-ul tau vad ca ai aceeasi varsta ca mine, deci incearca si tu sa vorbesti mai mult cu ea sa vorbesti pe mess cu frumoaso sau sa o cmplimenetzi

| Andreea_Deea_1999_77Jo a răspuns:

Daca e rasfatata nu ai nici o sansa...dar totusi incearca si du-te la ea spune-i ce simti pentru ea din suflet si chestii siropoasewinking