| TheBigger a întrebat:

Buna, am o intrebare, e in legatura cu ce se intampla in ziua de astazi, o relatie cu un transgender, in cazul meu cu o femeie trans, nu am o problema cu ei, consider ca si ei au drepturi si sa aiba o persoana langa care sa stea, pe mine personal ma deranjeaza gandul de a fi cu o femeie de genul, m-am gandit si la posibilitatea de a le accepta insa parca ma fortez cand ma gandesc asa, tot mai confortabil ma simt psihic cand stiu ca stau langa o femeie biologica, sunt intr-o confuzie si nu stiu de care parte ar trebui sa fiu, daca prefer sa stau langa o femeie biologica inseamna ca am o problema?
Pot fi condamnat daca m-as desparti de o femeie trans in momentul in care as afla?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Deci ai o problema cu faptul ca tipa e trans? nu vad de ce ar trebui sa te simti vinovat, ii spui ca nu esti confortabil cu asta, esti deschis si ii spui politicos ca nu vrei sa mai continui relatia.
Eu nu pot fi cu o tipa grasa si nu ma simt vinovat, si tipele au chestii care nu le spuporta la mine si e perfect normal, dam mana si mergem mai departe.

Scoate partea cu trans din ecuatie si refera-te la ea ca la orice alta tipa, pur si simplu e o chestie care te deranjeaza si nu vrei sa continui, nimeni nu te poate condamna pentru alegerea asta atat timp cat ii spui asta frumos.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei sa spui. Transgenda e vreun robot, din punctul tau de vedere? Oare nu-i tot un organism biologic?

| RAY a răspuns:

Man aia e femeie doar ca natura a gresit

| mihai69 a răspuns:

Și cu ce o schimbă pe ea, cea de care te-ai îndrăgostit, dacă tu afli că acum 20 de ani avea cuculeț?

| CaiadxD a răspuns:

E mică?