| ANA_1796 a întrebat:

am o intrebare: este adevarat ca, daca faci dragoste neprotejat (fara ejaculare in interior) 14 zile de la ciclul menstrual ramai insarcinata?

Răspuns Câştigător
| razvascump a răspuns:

Nu happy decat daca isi da drumuwinking... e ilogic copii se nasc dintr-un spermatozoit de la baiat si un ovul de la fata (sau nujh daca ii zice asa) da oricum fara unu din ele nu se poate deci stai linistita happy

O mica fundita?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

A 14-a zi, numarand din prima zi de sangerare, este cea mai fertila. Un act sexual fara ejaculare in acea zi are un risc semnificativ de sarcina (cam 30%)

| razvascump a răspuns:

Si ana gandeste-te ca daca toti ar face la felwinking o saptamana e ciclu, 14 zile adica alte doua saptamani inseamna ca lumea ar trebui sa faca dragoste decat o saptamanatonguewinking Fundahappy Stai linistia

| pushtyu94 a răspuns:

Da...in timpul sexului baiatu elimina cateva picaturi de sperma fara sa isi dea seama