| Sinceritate a întrebat:

Am o intrebare. Iau anticonceptionale de 6 zile,inca din prima zi a menstruatiei si nu am avut niciun efect advers,menstruatia am terminat'o joi, iar azi in a 7-a zi am avut o scurgere(sange).Ce vrea sa insemne?

3 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

E din cauza anticonceptionalelor, si eu iau de cateva luni si imi vine menstruatia de 2 ori pe luna...e o dereglare hormonala nimic neobinuit... daca vrei sa fi sigura sigura ce e intreaba-ti medicul ginecolog happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este o reacţie adversă la AC!
În primele 1-3 luni sunt posibile diverse reacţii, între care şi sângerări neregulate/pete/spotting...

Vezi detalii în Prospectul AC.

Toate cele bune.

| Inspiration a răspuns:

Nu vrea ea nimic, las-o mei.