| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare... Imi place mult de o fata si i-am spus. iar ea mi-a spus ca si ea ma place mult, dar este o problema de varsta... eu am 23 de ani si ea doar 12 si vrem sa ii spunem parintilor ei, dar nu prea stim cum o sa reactioneze, pentru ca ei nu ma unosc, dar nu vreau sa fac nici un rau fetei, o iubesc sincer. ei sunt foarte protectivi. nu stiu cum sa le spunem parintilor ei, ne dati o idee? va rog mult!
P.S. mai intai alegem un raspuns bun si dupa il punem in aplicare. daca merge, dau funda.

24 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lasă minorele in pace, i ti arde de pîrnaie?

| ioanaioana a răspuns:

straight face
Eu nu cred ca tu te gandesti la viitorul relatiei tale cu ea. Gandeste logic :
1. ea imediat intra in adolescenta, acolo unde isi va creea o personalitate, niste gusturi in materie de baieti, muzica, haine etc. deci e posibil ca peste catva timp sa iti dea cu flit( si sansele sunt ENORME).
2 : tu o sa vrei sex. Ei poate nici macar nu i-a venit ciclul. Poate o sa aiba ciclu intarziat(16-17 ani), nu ai de unde sa stii. Risca sa isi puna viata in pericol daca face sex inainte de ciclu( hemoragie).
3. Ea e doar un copil, nici macar adolescenta nu e- macar adolescentii stiu asa cate ceva despre ce vor(unii mai mult, altii mai putin dar toti stiu ceva)- ea habar nu are.
4. E o imatura(asta s-ar potrivi si la punctul 3)
5. Fii sigur ca parintii ei(daca ar fi parinti cu ratiune) te-ar da la politie
6. Tu ii faci mult rau, si nici nu iti dai seama. In loc sa se comporte ca un copil normal de 12 ani, ea are o relatie cu un baiat de 23 ani.
Si lista ar mai putea continua dar mie cam somn..deci scuze.
Concluzia ar fi: Vezi-ti frumos de viata ta, de "iubitele" tale care au MINIM 16(!) ani, vezi-ti de locul tau de munca(ma gandesc ca ai asa ceva din moment ce vrei sa iti " cresti" iubita de 12 ani). Daca tu o iubesti sincer asa cum spui o sa o lasi in pace sa se bucure de copilarie( tu ii "furi" din copilarie) si de primii ani de adolescenta si daca e sa fie, o sa se bucure cu un baiat cu maxim 5-6 ani mai mare ca ea( nu cu unu cu 11! ani mai mare).
P.S: ea la varsta asta nici macar nu stie cum e sa iubesti pe altcineva in afara de cei din familie

| motherfuckerstyle a răspuns:

Facepalm.

| forever4u a răspuns:

Chiar daca tu acum crezi ca o iubesti,si ea crede ca te iubeste,peste un timp o sa va dati seama ca nu aveti aceeasi gandire si o sa apara probleme. Oricat de mult zici tu ca o iubesti,mai bine opresti relatia aici. Esti tanar, o sa gasesti alta fata. In plus ea este inca o copila. Las-o sa isi traiasca copilaria, nu treuie sa inceapa asa imediat cu o relatie de acum serioasa, poate tu vrei ceva serios, dar gandeste-te la ea ca are dreptu sa mai aiba si alti iubiti. O sa fie rau pentru amandoi.Este o copila, mai bine las-o in pace si gaseste-ti o fata apropiata de varsta ta. Nu ti-o spun cu rautate.

| neutrino a răspuns:

Sper ca din plictiseala, ai dorit sa faci o gluma. Gluma, buna sau mai putin buna, te va face sa te amuzi prin raspunsurile primite. O seara buna!

| Azµre a răspuns:

Wtf... ai 23 de ani, ești un adult, ea este o minoră, de fapt un copil pentru dumnezeu.
Nu ești sănătos te rog să consulți un medic, relația voastră nu poate continua, nu este sănătoasă din niciun punct de vedere, nici fizic, nici psihic, nici moral, nici nimic!

| NuMaContrazice a răspuns (pentru Azµre):

Pedofil nu alte.

| h3r a răspuns:

Și-a murit Dumitruuuuuuuuuuuu...

| AllePuffu a răspuns (pentru h3r):

Si-a murit in baieeeeee...

| gingergirl1 a răspuns (pentru h3r):

laughing)))

| Auslesse a răspuns (pentru h3r):

laughing

| h3r a răspuns (pentru AllePuffu):

C-o mână pe clanțăăăăăăăăă...

| AllePuffu a răspuns (pentru h3r):

Si una pe coaieeee rolling on the floor

| h3r a răspuns (pentru AllePuffu):

laughing

| Oana92 a răspuns:

Nu sunt o incuiata si nu cred ca diferentele de varsta conteaza foarte mult cand e vorba de iubire, DAR fata aia are 12 ani! 12! realizezi asta? e un copil, nici macar adolescent nu e, iar tu un barbat in toata firea, un adult din toate punctele de vedere! Realizezi asta?

Nu vrei sa ii faci rau? Tu iti dai seama ca acel copil vede in tine un gen de idol, ca ea nu stie ce inseamna iubire, nici macar una adolescentina. Iar tu nu faci decat sa ii alimentezi sperante inutile, parintii ei nu vor accepta asta niciodata si pe buna dreptate! E UN COPIL! Explica-mi si mie ce ai vazut la ea, ce te-a atras? Vrei sa fi cu ea? si ce o sa faceti voi impreuna? o sa va plimbati prin parc? o sa mergeti la film, o sa faceti sex? Fi serios, ai aproape dublul varstei ei! E UN COPIL!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara suparare dar parerea mea este sa renunti la relatie....desi si eu cunosc oameni care au 20 de ani si au iubite de 16-17 dar de 12? E un pic prea de tot...

| varcolaccc a răspuns:

Cred ca iti bati joc de noi. Ma ai 23 de ani ia 12 tu gandesti ma frate? Vai de societatea din ziua de azi. Ma ai grija ce faci ca poti intra la racoare... Tu sti ca asta se poate lua ca pedofilie? Ma aveai 15 16 ani mai ziceam esti un copil ma da la 23 straight face. Ma depășește chestia asta. Ai sa vezi ce o sa iti faca părinți ei. De ajungi tu la pușcărie pentru asta ei bine. Eu iti zic sa ai grija si sa te trezesti la realitate.

| WildDream a răspuns:

Lolita complex...
Stai in banca ta si lasa copilu in pace.

| LivingLouder a răspuns:

Ar trebui sa mai astepti pana mai trece ceva timp. Nu ar trebui sa le spuneti daca nu ar fi ceva serios.

| trance04 a răspuns:

La balamuc cu voi.Ma f**** in funda ta, atat de urat esti de nu se uita o femeie de varsta ta la tine?

| JasminNoir a răspuns:

straight face Hai ca-ti zic EU ce trebuie sa faci.
1. Te duci si-ti cumperi un pistol, de preferat sa fie ADEVARAT.
2. Sa faci asta INAINTE sa spui ceva parintilor. Asa zice aici la instructiuni. In fine.
3. Ii zici la fata sa-si vada dracu' de papusa ei Barbie pana ce tu iti repari creierul ala cu un singur neuron ( si ala pe cale sa explodeze de atata inteligenta).
4. Puneti-l frumusel la tampla si apasa pe tragaci fara sa te mai gandesti ca lasi in urma o copilita de 12 ani care va avea astfel ocazia sa-si traiasca copilaria cum trebuie si niste parinti impacati. Crede-ma, vei fi un adevarat EROU. Tocmai ai omorat un PEDOFIL big grin

| nokautone a răspuns:

Esti tare cardesteo si fugi happy Funda?

| AlexandraKiss1234 a răspuns:

laughing) Ai de capu tau