| Andreea_Petrea_1997 a întrebat:

Am o intrebare. In urma cu o saptamana am avut contact sexual 3 zile la rand,mentionez ca nu ne-am protejat si iubitul meu a ejaculat in mine. Pana acum am avut dureri mari de burta si mictiuni dese, stari de oboseala. Acum dupa o saptamana mi-a venit menstruatia, dar normal trebuia sa imi vina pe 9 februarie. Pot fi insarcinata? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Modul in care s-a desfasurat ciclul tau menstrual este complet anormal fiindca din cele relatate reiese ca durata fostului ciclu, adica numarul de zile dintre ultimele 2 menstruatii a fost mai mic decat durata minima admisa medical de 21 de zile. Daca calculul este corect atunci a fost vorba de un ciclu menstrual incomplet care s-a datorat/produs pe fondul unor dereglari hormonale foarte intense si din acest motiv ar trebui sa te prezinti la spital pentru a fi examinata endocrinologic sau la o clinica, cabinet ginecologic pentru a fi consultata de catre un medic ginecolog specialist. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Slabe speranțe, dar poți face un test peste două săptămâni.

| kandaraki a răspuns:

50 /50, mai asteapta o saptamana si ia 3 teste de sarcina, si daca 2 din ele ies pozitiv, esti insarcinata, nu te stresa.

| dolceromania a răspuns:

Daca ai fost in perioada fertila, da esti insarcinata, uneori menstruatia vine si daca esti insarcinata!

| Ecaterina2016 a răspuns:

Si de ce a ejaculat in tine desteptul ala de izbit al tau? Asa respect are fata de tine?

| DanielAj1122 a răspuns:

In primul rand daca prietenul tau a ejaculuat in tine, trebuie neaparat sa iti cumperi un test de sarcina (cel mai bun barza) dupa 2 saptamani de la contactul sexual.Este important daca tu ai mensturatia regulata sau nu.Oricum...in cel mai mare caz sunt sanse sa fii...multa sanatate

| Rallukita a răspuns:

Buna. Poti intra si aici sa vezi ce zice. Poate gasesti vreo informatie folositoare. http://sarcinaneasteptata.ro/

| Andreea_Petrea_1997 explică:

Multumesc pentru raspunsuri!