| michaelx a întrebat:

am o intrebare legata de sex. Eu am o conditie medicala, am pietre la rinichi, si le mai elimin din cand in cand. Acum catva timp faceam dragoste cu prietena, si in timp ce ejaculam simteam o durere groaznica, exact ca si atunci ca eliminam pietre. Si nu se termina aici, cand iubita mea s-a dus la baie, si-a gasit pietre in locurile private. E totusi posibil asa ceva? Nu imi vine sa cred.

5 răspunsuri:
| Daiana_1431 a răspuns:

Urat. mai bine vorbeste cu cineva care se pricepe mai bine ca noi la chestiile astea. Nu e de joaca.

| vlad22 a răspuns:

Primul lucru, du-te la Doctor.

Pingu are dreptate ...trebuie doar putina logica: pe acel canal ies mai multe lucuri, dar sunt sigur ca nu se poate sa iasa si sperma si pietre. Din cate stiu eu acele pietre mititele provin de la rinichi, dupa cum spune si michaelx...

| Zenithf a răspuns:

Cum spune @harciog, eu cred ca pietrele au ramas in zona prostatei, si de acolo s-au pornit impreuna cu valul.
Ai grija cu alimentatia, manca mai multe legume/fructe, nu bea suc din comert s. a., ca sa nu se agraveze problema ta.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Măi omule, tu ejaculezi în prietena ta nu urinezi în ea.
Prin urinare, e adevărat că se elimină pietrele de la rinichi (în cazurile fericite).
Totuşi, şansele să-ţi rămână aşa de multe pietre pe uretră (canalul comun prin care trece atât sperma cât şi urina) încât să găsească şi prietena ta, sunt minime.
Mă cam îndoiesc de veridicitatea acestei întrebări.
În fine, mergi la doctor şi ai grijă la alimentaţie şi... na... ce să-ţi zic, urinează puternic înainte să întreţii raporturi sexuale ca să se ducă tot laughing.
Salut!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil, uretra la barbat slujeste si pentru eliminarea urinei si a spermei. Aveai un calcul ramas pe uretra si ejacularea l-a impins afara.