| simona74_9375 a întrebat:

Buna!
Am o intrebare!
Merita sa te mai impaci cu fostul partener de viata, dupa o despartire de 6 ani intre noi, fiind la mijloc si doi copii minori?

Răspuns Câştigător
| claudia_7744 a răspuns:

Stii vorba aia cu"ciorba racita si reincalzita numai are acelasi gust"
de 6 ani probabil ca deja sau obisnuit copii cu parintii despartiti. daca nu mai exista iubire intre tine si partenerul tau nare rost sa te minti singura ca o sa fie bine sau ca le va fi bine copiilor! tu stii care au fost motivele despartirii se poate repeta ce se intampla in trecut si sunt sigura ca nu le-ar face bine copiilor sasi vada parintii certanduse! daca exista iubire de ambele parti se poate totusi incerca.desi nu prea cred ca va tine.sau cine stie numai tu poti afla asta

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cum sa-ti raspundem noi, daca nu ai dat nici un felde alte detalii essentiale?! Raspunsul e in tine! Daca nu bea, nu te bate si e grijuliu cu copiii, sa nu le lipseasca nimic, ar trebui sa incerci, dar numai dupa o discutie foarte serioasa!

Success!

| Barajag a răspuns:

De dragul copiilor s-ar merita sa va impacati.Insa problema este, ca nu stim ce fel de om ai avut langa tine 6 ani. Daca simti ca nu poti da inapoi, atunci nu face acest pas.Bafta!

| GdX a răspuns:

Merita? Copiii pot fi mai fericti daca parinti sunt despartiti daca acestia s-ar certa zilnic stand impreuna.

| Eaaaaa a răspuns:

Pai...nu vad de ce nuthinking Atata timp cat voi inca va iubiti, nu mai conteaza cat timp ati fost despartiti.Deci incercati!

SucceeeS!

| Zazu a răspuns:

Tu stii ce trebuie sa faci, eu nu am stat cu voi in casa, tu te poti motiva intr. un fel, el in alt fel, si fiecare are dreptatea lui, daca o are.Este greu sa dai sfaturi, chiar nu este indicat, sa o faci intr-o asemenea situatie.Eu ti-as spune punctul meu de vedere, dar numai daca as fi trait cu el, zi de zi, in casa poate, spun poate, ti-as fi dat vreun sfat.Pentru ca depinde de la persoana la persoana.
Sfatul meu, nu te lasa influentata de nimeni si nimic, mereu se gaseste cineva sa o faca, cat de subtil, dar o face. Faci cum crezi tu ca este mai bine.Atat!

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Pai poate ca dupa 6 ani s-a schimbat...atata timp cat se poarta frumos cu tine si cu copiii de ce nuhappy...succes:X

| Nimic special a răspuns:

Doar pentru copii sa va inpacatii ca in rest nu prea merita.

| ღÐιαναღ a răspuns:

Da mai ales daca sunt la mijloc doi minori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si daca nu va intelegeti ascundeti lucrul acesta de copii si faceti asta pentru copii serios nu va canditi cat sufera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atentie mare la amindoi si nu cautati aceeasi relatie pe care a-ti fi avut-o cindva pentru ca nu mai este posibil.Cautati ceva nou.Succes.

| Alyn_2904 a răspuns:

Incercati voi 2 sa va impacati. nu o faceti pentru copii pentru ca ceva care ii fals se observa si de cei mici... daca incercati intai sa vedeti daca merge si cum va intelegeti si dupa aia numa sa va vada si copii
Iar aia cu ciorba ii o prostie... daca vrei sa iti fi fericita lasa in urma trecutu si incearca sa privesti inainte pentru ca nimeni nu'i perfect si poate la uni le ia mai mult timp sa isi dea seama ca or gresit sau ca or pierdut pe cineva(parerea mea big grin)