| TheMisunderstood a întrebat:

Am o intrebare pentru barbati. Sunt curioasa, ce a insemnat pentru voi prima data cand ati facut dragoste? A fost ceva special si pentru voi sau nu vi s-a parut diferit fata de datile ulterioare?

24 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiind prima data deci nu avea cum sa :"" vi s-a parut diferit fata de datile ulterioare?"".In alta ordine de idei nu se poate compara mai ales primul act sexual cu toate masturbarile anterioare. Este un sentiment si o senzatie practic de nedescris.Parerea mea, sau cel putin in cazul meu.

| TheMisunderstood explică (pentru corbulalbrosu):

Scuze, m-am exprimat gresit, era mai ok sa spun "vi se pare". Inteleg ce spui, dar intrebarea mea e daca pentru voi e ceva important prima data, nu doar comparatia cu ce ai facut inainte, stii?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca analizezi si compari prima relatie sexuala cu cele ulterioare sunt convins ca majoritatea barbatilor se vor gandi cu nostalgie la acel moment unic, la stangaciile inerente sau chiar fiascoul datorat ejacularii inainte de a incepe actiunea propriu zisa. Adevarul este ca in majoritatea cazurilor a fost, este si va fi ceva special, greu de descris dar mai ales de neuitat daca s-a petrecut intr-un cadru mai mult sau mai putin adecvat.

| mihai69 a răspuns:

Deci vorbim de dragoste, nu despre sex...
OK. Păi... ce să spun? Nu cred să fi fost altfel, nu în sensul că a fost ceva „oau!" și pe urmă nu s-a mai repetat, sau că a fost nașpa iar ulterior lucrurile au mers mult mai bine (asta am pățit când am făcut sex, doar că a trecut mult timp până a început să fie mai bine).
Mie îmi place când fac dragoste cu partenera mea să mă preocup în primul rând pe plăcerea ei; culmea că asta îmi produce și mie plăcere.winking Și mai îmi place să încerc să nu fie mereu la fel, altfel devine rutină.

| TheMisunderstood explică (pentru mihai69):

Inteleg, dar intrebarea mea e daca pentru voi are vreo valoarea sentimentala acest nu lucru, nu cum se simte

| mihai69 a răspuns (pentru TheMisunderstood):

Pfff... crezi că mai țin minte? au trecut mai mult de treizeci de ani. tongue Da' cred că am avut măcar o senzație de genul „în sfârșit""winking

| TheMisunderstood explică (pentru mihai69):

Inseamna si asta ceva! Poate pentru dumneavoastra nu a insemnat atat de mult, de aceea nici nu va mai aduceti aminte big grin

| mihai69 a răspuns (pentru TheMisunderstood):

Care Dumneavoastră, că eu văd unu' singur în oglindă când nu beau mult!?!

| TheMisunderstood explică (pentru mihai69):

Din moment ce ati spus ca aveti clar peste 30 de ani de la prima data cand ati facut dragoste, sunteti mai in varsta, simt nevoia sa arat putin respect laughing nu e corect?

| mihai69 a răspuns (pentru TheMisunderstood):

Eu nu simt nevoia asta. Poate pe buletin să am ceva ani, dar îmi place să cred că spiritul a rămas tânăr. Iar aici suntem toți amici și colegi.

| TheMisunderstood explică (pentru mihai69):

Sunt total de acord, dar pentru ca nu TE cunosc m-am gandit ca trebuie sa ma exprim cu putin respect.

| neutrino a răspuns:

Daca o face pentru prima data, atunci cum sa mai existe cazurile anterioare?

| TheMisunderstood explică (pentru neutrino):

Am spus ulterioare, nu anterioare.

| neutrino a răspuns (pentru TheMisunderstood):

Corect, scuze! Prima femeie nu poate fi uitata niciodata! Restul partenerelor se pot numara!

| TheMisunderstood explică (pentru neutrino):

Nu poti s-o uiti pentru ca te-a facut prima fericit sau pentru ca momentul ala a insemnat mai mult de atat pentru tine?

| neutrino a răspuns (pentru TheMisunderstood):

Si, si, si mult mai mult.

| TheMisunderstood explică (pentru neutrino):

Ma bucur sa aud(citesc) asta!

| neutrino a răspuns (pentru TheMisunderstood):

Sa fii sanatoasa si iubita!

| TheMisunderstood explică (pentru neutrino):

Multumesc, asemenea si tie! Multumesc si pentru raspunsul tau, e o mica demonstratie ca "nu toti sunt la fel", desi stiam asta deja.

| neutrino a răspuns (pentru TheMisunderstood):

Multumesc si eu!

| ywar a răspuns (pentru neutrino):

Din aceasta dilema, nu putem iesiiiiii happy Nenea Iancu, ca bine graia!

| Emilian65 a răspuns:

Prima data cand am facut sex a fost un moment deosebit pe care nu-l voi uita niciodata.

| stefanmarius952 a răspuns:

Prima data, un moment care il voi tine minte, desigur, toata viata, deoarece a fost cu persoana care am iubit-o cel mai mult pana acum, fiind amandoi virgini a fost ceva special!