| luiszagiorgi a întrebat:

am o intrebare pentru femei: in legatura ca poate fi o raceala jos sau posibil chiar si o sarcina...eu incerc din feb sa fac un bebe si ultima mestruatie am avut-o in 30 aug.In sept. trebuia sa-mi vina ciclu pe 28-30 sept sau 2 oct si nu mi-a venit nici acum ciclu.Am avut de pe 30 niste dureri sub burta ca si cand ai dureri de ciclu. Ce poate fi o raceala sau poate chiar si o sarcina.Va rog astept un rasp cat mai repede.multumescwinking

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cel mai indicat ar fi un control medical sa stii despre ce e vorba, se poate sa fi gravida, sau racita, sau poate e vreo dereglare hormonala, orice e posibil, scapa de incertitudine si fa un control la medic, bafta.

| LoryM22 a răspuns:

Este posibil sa ai niste dereglari hormonale, daca ai fi racita te-ar durea ovarele mai mereu la frig, ai fi mai sensibila, insa daca iti doresti asa mult un bebe si stai cu inima cat un purice fa un test de sarcina si vezi daca esti insarcinata sau nu.Iti doresc sa fi o mamica fericita si sanatoasa!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oricare dintre ele si inca multe chestii. Va trebui sa mai astepti vreo doua zile, apoi sa-ti faci un test de sarcina din prima urina de dimineata (la 7-8 zile de intarziere a menstruatiei) si, indiferent de rezultatul lui sa te duci la ginecolog.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Fă un test de sarcină. Poate fi oricare dintre variante. Fă întâi un test de sarcină şi apoi mergi la medic.

| daniela_1443 a răspuns:

Mergi la doctor si acolo vei afla daca esti gravida si daca eventual ai altceva vei afla si trata ca daca vrei sa faci un bebe este bine sa fi sanatoasa.bafta