| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare putin cam intima...
Dezvirginarea (la fete) se face doar in momentul in care este introdus un obiect in vagin sau prin masturbarea 'originala' doar prin miscari?
Fundita!

7 răspunsuri:
| robertp1 a răspuns:

Dezvirginarea inseamna ori cand ai un act sexual cu o persoana de sex opus sau cand se rupe himenul, daca te masturbezi normal fara sa il rupi nu iti pierzi virginitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| alisskiss28 a răspuns:

Virginitatea se pierde doar în momentul în care îți introduci ceva în vagin, simți niște dureri și ai scurgeri de sânge după act. Aceste scurgeri depind de la o persoana la alta în cantitate, dar sunt vizibile pe lenjeria intima sau pe cea de pat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvirginarea si deflorarea dupa unii sunt notiuni sinonime.Eu consider ca deflorarea adica ruperea/deteriorarea himenului poate fi realizata prin introducerea neglijenta sau fortata in vagin a unui obiect/deget in momentul practicarii masturbarii. Dezvirginarea se realizeaza doar in momentul in care vaginul este penetrat prin introducerea fortata a unui penis care poate leza/rupe/indeparta sau in unele cazuri penisul intra fara a provoca "stricaciuni" himenului de la intrarea in vagin.

| Oxymorone a răspuns:

Practic da, teoretic, doar in momentul in care un penis ajunge acolo.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Dezvirginarea originala, se face doar in cazul unui contact sexual. Te o=poti dezvirgina si singura, introducand 2/3 degete in vagin, introducad un obiect, dar asta inseamna ca inca esti virgina, desi himenul este rupt. Bafta! happy

| ywar a răspuns:

Masturbarea 'originala' - am trait sa o aud si pe asta. Invat zi de zi lucruri noi pe acest site.