| AliceBeenTpu1 a întrebat:

Bună, am o întrebare și știu ca ar trebui să mă adresez la medic, dar la moment nu pot. Am avut menstruatie 18 zile(prima data asa de mult) de obicei dura 6-7 zile. În a 19 zi mi-a trecut și am avut primul contact sexual și am avut sângerări mari. Acum au trecut 2 zile de la contact și nu-mi pot da seama e mensteuatie sau nu sau e doar sânge de la dezvirginare. Ce să fac și dacă o să se regleze de la sine spuneți-mi o părere ceva vă rog ajutați-mă

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Aia nu a fost menstruatia, menstruatia nu durează atât, ai avut pur si simplu o sângerare vaginala anormală, metroragie, și trebuie să mergi urgent la un doctor ginecolog să te consulte, mai ales ca ai sângerat și după contactul sexual.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La intrebarea asta nu-ti poate raspunde nimeni de pe forum fiindca nu avem medici aici si ce ti s eintampla tie nu este o problema normala sa se intample si altra, pentru ca-i vorba de hemoragie aici, nu de la dezvirginare unde de obicei curg 3-4 picaturi de sange, ci de la o problema serioasa ginecologica.
Trebuie sa mergi de urgenta la ginecolog pentru investigatii medicale, fiindca poti avea orice, de la endometrioza la tumori.

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic ginecolog, sa vezi care sunt cauzele acestei menstruații prelungite și a sangerarilor pe care le ai.