| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o intrebare urgenta! daca am facut sex cu prietenul meu neprotejat si el a lasat-o nu in mine ci pe burta si a doua oara am facut sex anal si "mi-a lasat-o" si acolo exista riscul de a ramane insarcinata?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sexul neprotejat, fara ejaculare in interiorul vaginului (adica primul contact sexual) are un risc de sarcina cuprins intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti tu. Sexul anal nu are risc de sarcina.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sex anal? Bravo. Te-a inițiat foarte bine cu un viitor plin de hemoroizi, rupturi de mușchi, cancer, etc. Anusul are rol de eliminare nu de primire.
O femei rămâne însărcinată dacă are contact sexual normal (vaginal) cu un bărbat în perioada ei de ovulație fără protecție.
Sunt convinsă că ești minoră!
Vezi să te posteze pe net la cât de pricepută ești.
Pa, pa.

| George1510 a răspuns:

Daca ai facut sex anal nu ai de ce sa te temi...ramai insarcinata doar daca sperma ramane in vagin nicidecum in anus...big grin
dar pe viitor te sfatuiesc sa te protejezi (nu d alta dar metoda pe care ai folosit-o nu este sigura), cea mai buna varianta fiind prezervativul

| Dan a răspuns:

Nu, dar sa nu mai faci acest lucru, fi mai atent cum faci sex, si cauta sa ai un prezervativ la indemana.Noroc in dragoste!

| llllllllllll a răspuns:

Riscuri sunt mereu.Fie daca actul sexual a fost neportejat [ riscurile sunt mai mari ] fie daca actul sexual a fost protejat [ sansele sunt mai mici ]. Sperma trebuie sa ajunga in uter, si trebuie sa "ti-o lase " in interiorul vaginului, nu in anus. Sunt doua canale diferite anusul / vaginul.
Nu cred ca poti ramane insarcinata asa usor, dar din cate stiu eu, acel lichid care il elimina ei, inaintea ejacularii, acel lichid preejaculator, contine spermatozoizi. Asa ca, de ce va jucatzi voi cu focul si nu folositi "caciulitza "? Cu ce va incurca? Dar nu cred ca poti ramane, sansele sunt miciiii, mai ales ca nu si-a dat drumu in tine, ci pe burta. Riscul de a ramane insarcinata exista mereu, repet.
Oricum, ca sa te convingi, fa-ti un test de sarcina la 14 zile de la contactul sexual.
Baftaaa multaa!

| lavynika a răspuns:

De ce o faci neprotejat daca nu iti poti asuma raspunderea unei sarcini? da poti ramane insarcinata nu ai folosit prezervativ nu ai luat anticonceptionale este normal sa poti ramane.Chiar daca nu a ejaculat inauntru nu doar sperma contine spermatozoizi. Ia grija pe viitor si informeaza-te inainte sa faci un lucru care ar putea ca urmare sa te faca mamica.
PS:fa-ti urgent un test de sarcina

| Missy_4676 a răspuns:

In ziua de azi trebuie sa fii cretin sa faci un copil pe care nu il doresti. Exista atatea metode de contraceptie, despre sex se vorbeste oriunde.
Astea sunt intrebari stupide, la care raspunsul in poti afla tu, nu il ghicim noi. Tu nu stiai ca daca nu va protejati chiar daca nu ejaculeaza in tine poti ramane? Nu, ca altfel nu puneai intrebarea aici.

| cucu :> a răspuns:

Te sfatuiesc data viitoare cand o sa o sa se repete sa aveti o discutie.
Si aveti my multa grija.
Daca ati facut sex anal si si-a dat drumul in tine nu ai km sa ramai insarcinata stai linistita
Multa bafta in continuare si mare grija big grin!

| anitcolor a răspuns:

Woow tu clar esti prea mica pentru a face orice fel se sex. iti dau un sfat asteapta pana mai cresti si sti ce rol are vaginul si faptul ca ai un uter, ovare iar ovulul care iese din ovar in contact cu spermatozoidul iese un copil bun deci asta e gaura pe care o ai si se numeste vagin (organ reproductor si de unde iese urina) a 2 gaura cea anala este o gaura pe unde iti ies excrementele si este format din intestinu gros si subtire adica matzele (bine macar ca sti ca se poate si sex anal ) sexul se face doar protejat in orice gaura prin prezervativ sau anticonceptionale ahh si prin sex oral nu ramai gravida nic prin masturbare dar SA NU MAI FACI SEX

| costisefu a răspuns:

Exista un forum care promite multe: www.anal-sex.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io nu inteleg de ce va bagati in ceva ce va depaseste? Bai nene nu stii sa te... nu te... frate! Stai in banca ta si joaca-te in fata blocului daca esti atat de nepasatoare sa te informezi inainte de a te apuca de ceva. Si ca sa stai linistita NU, NU poti ramane!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu crd ca exista riscuri de a ramane insarcinata, daca fc sex anal... dar daca u ai practicat imi poti sp si mie daca sexul anal fc fundul mai bombat? :-)

| allexa1990 a răspuns:

Observ ca a trecut un an, nah ce s-a intamplat? si ca sa va anunt pe toata lumea(mai ales pe anitcolor)noi fetele avem 3 gauri! nu 2! unul pentru a urina, altul pentru contactul care ar trebui doar acolo sa fie -vagin si ultimul pentru defecare! pa si sper ca nu am mai facut greseala sa nu o faci protejat!