| Gabrygabryella a întrebat:

am o mare problema.am un prieten de 3 luni si suntem fericiti. dar eu am un coleg care imi place dar stiu ca nu am nici o sansa la el.nu vreau sa il las pe prietenul meu adica il iubesc dar ma simt prost ca il plac si pe colegul meu. un sfat va rog? funda.

Răspuns Câştigător
| Liquify a răspuns:

Pai s-ar putea sa fie numai o atractie de moment. happy Sfatul meu este sa nu te pripesti. Sa te gandesti bine daca il placi cu adevarat sau e doar o atractie fizica. Daca chiar il placi pe colegul tau, atunci nu prea este corect fata de prietenul tau... Gandeste-te bine inainte sa faci ceva ce ai putea regreta!

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai daca stii ca nu ai sanse la el,ce incerci sa faci? Nu ai de ce sa te simti prost, e logic sa iti mai laca si de cineva, dar nu te desparti de el pentru o chestie trecatoare.

| IMC90 a răspuns:

Nu iubesti pe nimeni... Prin definitie, iubirea poate fi dedicata unei singure persoane.

| alexxu95 a răspuns:

Si eu am trecut prin asta. stau de 5 ani cu un baiat si il iubesc, dar tot ma uit si dupa altii.ma simt nasol si incerc sa am ochi doar pentru el... sfatul meu este sa il uiti pe colegul tau, daca spui ca nu ai nicio sansa la el.si mai ales daca iti iubesti prietenul. daca tu te vei desparti de prietenul tau pentru coleg, chiar daca vei sta cu el nu cred ca o sa-ti fie bine, pentru ca gandul tau va fi tot la fostul iubi (actualul in cazul in care nu il lasi).te pup