| husuandreea a întrebat:

Am o mare problema! Eu si iubitul meu facem dragoste regulat poate chiar si zilnic, problema e ca nu mai ejaculeaza uneori. Si actul sexual dureaza mai mult de o ora. El spune ca sa plictisit de poziție chiar si atunci cand nu si da drumu zice ca ii place. Ce sa fac. E vina mea. Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Sa fii multumita de el la altii dureaza 2 minute!

| corbulalbrosu a răspuns:

Tu te plangi ca sexul dureaza foarte mult iar altele ca prea putin.In cazul tau se naste intrebarea, daca ajungi la ogasm in aceste conditii mult prea devreme iar frecatul ulterior nu-ti mai provoaca aceeasi placere ca la inceput? Consider ca practicarea unor "perversiuni" ar insufla mai multa imaginatie precum si mai multa fantezie sexuala ceea ce ar putea ajuta la ejacularea mai ""rapida"".

| minrest a răspuns:

Cu ce te deranjeaza lipsa ejacularii? Nu inteleg. O mare parte din barbati sufera de ejaculare precoce, in circa un minut femeia nu simte mai nimic. Ceilalti tin pana in zece minute, femeia se incadreaza si ea cum poate. Ei, mai sunt si o mana de barbati potenti, care tin vreo patruzeci de minute, pe la douazeci de minute poate si femeia sa adune destula tensiune sexuala pentru un orgasm, si nici asa nu-i bine? Eu zic sa tii de el Andreea, ca daca il baga ( Doamne fereste ) vreo zdreanta in pat si vede despre ce e vorba, face tot ce poate ca sa ti-l ia. Acuma sa vedem daca simte placere. E placerea tactila locala, e femeia langa tine, sunt reactiile ei. Totul inmultit cu o ora. Ce mai conteaza ejacularea, e placere destula, dar tu retine aluzia lui cu schimbatul pozitiei si bucura-te de viata cu barbatul tau potent. Sarut mana.

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai nici o vinahappy
Fa lucrul evident, incercati si alte pozitii happy
Daca el zice ca ii place, atunci asa este. Si mie mi se intampla sa nu simt ca as termina, dar tot e placut.
Daca pe tine nu te deranjeaza ca dureaza o ora, nu ai de ce sa schimbi altceva decat pozitia.
Ai putea incerca lucruri care sa il excite.

| Alcyon a răspuns:

Ce-i prea mult, strica.

| Miihaa a răspuns:

Ar trebuii sa luati o pauza. Nu o mai faceti si voi pentru o perioada de timp. Schimbati si voi locu, pozitia, incearca sa il exciti si tu mai mult, mai stimuleaza-i organul atunci cand il baga.

| darkwisper a răspuns:

Daca e prea des, iti dai seama ca nu apuca organismul lui sa produca sperma incontinuu.
Chiar si asa, devine la un moment dat plictisitor si repetitiv, deci incercati sa diversificati si voi "treaba".