| broOonetsSsyka1 a întrebat:

Am o mare problema si am nevoie de ajutorul vostru va rog frumos fara misto. Deci sa incepem... Eu si prietenul meu suntem impreuna de app 1 an jumate, el e prima mea dragoste. El de o luna este plecat in italia la lucru si ar cam trebui sa vian in octombrie, mie foarte dor de el, Dar bien asta nu conteaza, problema mea este ca eu sunt mai mica decat el si tot timpul ne certam pe tema ca eu vreau sa ies afara si el nu e de acor, si eu cand el zicea nu nu iesheam, dar azi nu am mai putut suporta si i-am zis ca eu ies si poate sa se supere ca eu nu pot sa stau o viata intreaga numai in casa. As vrea sa i spun ca eu il iubesc si ca nu trebuie sa isi faca griji ca daca ies afara nu o sa am sici o treaba cu alti baieti, si as vrea sa ma ajutati sa imizicetzi cum a sputea sa i zic asta sa ma inztelega... va rog cat mai repede dau fund.
P. S. : scuzatzi pentru greseli, dar am scris foarte repede...

Răspuns Câştigător
| iuli_2345 a răspuns:

Buna broOonetsSsyka1happy
Eram si eu in aceiasi situatie ca tine. Pana acum 2 zile.
Am iesit acu 2 zile afara de la ora 5 -8 si a inceput sa se ingrijoreze ca sunt la ora asta afara ca sunt cu un baiat ca il insel si de astea si de fapt eu eram cu o fata.
M-am enervat destul de tara pentru ca a fost prima data cand am iesit si eu vara asta afara si am stat 3 ore. din acelasi motiv ca nu ma lasa ca era prea gelos.I-am explicat ca nu am cum sa-l insel ca dupa 1 an jumate nu as avea cum sa fac asta.In inima mea esti doar tu si asa vei ramane pana in oct cand vii acasa.Cand vei veni o sa vezi ca am stat cuminte si nu te-am inselat.
Aveam lacrimi in ochi si nu mai puteam eram toata fiarta de nervi.
Dupa ce i-am zis asta si l-am asigurat ca el e singuru baiat din inima mea si asa va ramane mult timp.S-a linistit si si-a dat seama de greseala.
Ar trebui sa ii spui si u acest lucru si ai sa vezi ca am avut dreptate. Mi-as dori sa-mi lasi un mesaj si sa-mi spui ce ai rezolvat.
El e gelos pe tine ca nu e alaturi de tine si ii e frica sa nu te piarda

3 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Spune-i ce simti cu adevarat adica spune-i ca il iubesti si ca nu l-ai insela si spune-i ca trebuie sa aiba incredere incredere in tine.Pe bune acum nu poti sa stai inchisa in casa...adica totusi e si el prea gelos.
Si sa stii ca o relatie se bazeaza pe incredere in proportie de 80% intr-o relatie e importanta increderea.

| MajorAsshole a răspuns:

Din partea mea ai o bulina rosie pentru ca ti-ai cerut scuze ca ai scris cu greseli. Tot datorita faptului ca ti-ai cerut scuze o sa incerc sa te ajut spunandu- ti ca TU esti cea mai in masura sa gasesti cuvintele potrivite pentru a-i explica "problema" ta; la urma urmei, tu il cunosti de 1 an si jumatate; ai incredere in tine si o sa reusesti! Succes!

| Flafster a răspuns:

Nu vorbe, ci fapte. Demonstreazai ca poate avea incredere in tine, desi sincera sa fiu intr-un an jumatate ar cam fi trebuit sa-si dea seama de chestia asta.