| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema.Sunt virgina, insa eram cu prietenul meu si acesta mi-a bagat degetul, iar dupa m-a atins putin cu organul lui.Cred ca mi-a intarziat ceva timp ciclul, se poate sa fiu insarcinata?:o

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Nu stai linistita, este foarte greu sa ramai insarcinata in felul asta chiar deloc, ciclul iti intarzie din alte cauza poate pentru ca este neregulat, dar te poti documenta putin inainte si sper ca ai macar 16-17 ani. Cheers. Buy a condom, be a hero, save a life.

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca in timpul contactului sexual (cel intre penisul lui si vulva ta) nu ati folosit prezervativ si erai in perioada fertila, exista si riscul de a fi insarcinata, dar este destul de mic.

| mona a răspuns:

Nu cred ca se poate in modul asta sa ramai insarcinata

| bObby123 a răspuns:

Stai linistita... sansele ca tu sa fi ramas gravida sunt de 0%

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU rămâi însărcinată decât dacă prietenul îşi introduce penisul în vaginul tău şi spermatozoizii ajung în vagin!

Cauze generale posibile în cazul întârzierii menstruaţiei : răceală, dereglare hormonală, infecţie, probleme medicale ( chist ovarian, ovar polichistic, etc. ), sarcină,...

O întârziere acceptabilă ( din diverse cauze : răceală, infecţie, medicamente, etc. ) este de MAXIM 7-10 zile; tot ce DEPĂŞEŞTE 10 zile reprezintă o "problemă" medicală!

Toate cele bune.

| Ycu a răspuns (pentru bursuc001):

Foarte bun raspuns.

| bursuc001 a răspuns (pentru Ycu):

Mersi pentru apreciere.

| MissIndependenttt a răspuns (pentru bursuc001):

Multumesc mult pentru raspuns!

| bursuc001 a răspuns (pentru MissIndependenttt):

Cu plăcere!

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Nu, n-ai cum...

| Fatamuntilor a răspuns:

Te-a penetrat?

| EddiWeed a răspuns:

:-| mai documenteaza-te si tu..copii nu se fac asa usor

| suntserios a răspuns (pentru EddiWeed):

Nu se fac asa usor, dar daca ai un ghinon crancen straight face

| EddiWeed a răspuns (pentru suntserios):

Eu cred ca sunt sanse nule sa ramana gravida in felu asta, asta e parerea mea si o sustinhappy

| SyndicateX a răspuns:

Nu esti insarcinata.Problema este ca nu mai esti virgina.Virginitatea ti-o pierzi in momentul in care faci ceva din punct de vedere sexual cu alta persoana.Atîta timp cît relaţia dintre doi tineri a evoluat către dezvelirea nudităţii în vederea stimulării sexuale, nu se mai poate vorbi despre virginitate, fie că s-a ajuns la penetrare fie că nu.Mai multe poti citi aici http://psiholog-irinanovac.blogspot.ro/......cisiv.html

| Ycu a răspuns (pentru SyndicateX):

Imi pare rau ca te contrazic, dar virgina esti pana cand te consideri tu, este vorba de mentalitate si psihologie nu de fapt fizic. Sunt sigur ca nu vei fi de acord cu mine, este dreptul tau."Voi lupta până la ultima mea picătură de sânge ca să ai dreptul să nu fii de acord cu mine. Ion Rațiu." Cheers.

| SyndicateX a răspuns (pentru Ycu):

Nu este asa, pentru ca sunt multe fete care fac sex anal si sex oral ca sa nu isi piarda virginitatea, chestia asta le este indusa in general de prieteni lor care vor sa profite de ele, de oameni ca tine.NU este considerata virgina o fata care are activitate sexuala fara penetrare, chestia asta era valabila acum multi ani si la tigani cand se punea cearsaful patat de sange la geam.

| Ycu a răspuns (pentru SyndicateX):

Umm... la asta nu m-am gandit, da iti dau dreptate. happy Multumesc pentru ca mi-ai aratat un alt punct de vedere, este foarte corect. Respect. happy

| SyndicateX a răspuns:

Trebuia sa te interesezi mai mult ce inseamna sa fi virgina, tu nu mai poti spune ca esti virgina.Imi pare rau ca multe fete se afla in situatia ta isi pierd virginitatea in felul asta si nu realizeaza, majoritatea regreta cand isi dau seama ca de fapt virginitatea nu si-au pierdut-o cand credeau ele.Sunt curios alte chesti ti-a cerut prietenul tau sa faceti (sex oral, sex anal, etc.) spunand-uti ca nu iti pierzi virginitatea?

| crysty21 a răspuns:

Buna daca nu sia dar drumul nu ai cum sa fii si nici sanse nu exista te pup ai grija