| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica întrebare...o chestie mai delicata....aseară am avut primul contact sexual împreuna cu prietena mea, ea fiind virgina, am pus prezervativul, si nu am reușit sa o dezvirginez, apoi am încercat încă o data fără prezervativ, la fel, am pus un nou prezervativ, care intr.un final am reușit sa o dezvirginez, insa in timpul ce a urmat mi.a căzut prezervativul, greșeala a fost ca l.am pus din nou, si nu sunt sigur dacă pe fața sau invers, e posibil sa o fi lăsat însărcinată? Doar prin punerea prezervativului invers?

3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Nu cred c-ai lasat-o gravida, daca n-ai ejaculat in ea. Riscul ca ea sa ramana gravida cu lichidul preejeculator, e destul de mic. Fii mai atent insa; fetele lipsite de experienta se trezesc cel mai usor cu burta la gura, fiindca nu stiu sa se protejeze corect. Sexul e o treaba serioasa, nu o joaca de copii, pentru ca poate avea consecinte extrem de triste.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai incercat fara prezervativ era destul, nici nu mai era nevoie sa faci greseala cu prezervativul. Si da, daca l ai pus invers existau sanse, mici, dar niciodata nu poti sti pe unde exista un spermatozoid ratacit

| MiruD a răspuns:

Tu nu stiai ca un prezervativ o data scos, nu se mai pune la loc? in fine, nu cred ca e insarcinata atata timp cat nu ai ejaculat in ea.