| queen789 a întrebat:

am o mica nedumerire. astazi am citit o intrebare de la o fata cum ca i-ar curge lichid maro urat mirositor. mie la sfarsitul ciclului ultimele 2 zile am asa. am simtit totul plin cu aer. ma incordam putin si aveam impresia ca imi iese aer din vagin. ma aflu in cazul fetei? ea a avut contact sexual (nu am avut nici un contact sexual)

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista o problema hormonala care se numeste eliminare fractionata de endometru si acre consta in eliminarea, in primele sau ultimele zile de menstruatie de sange invechit, maroniu, dar fara miros neplacut (daca te speli suificient de frecvent, desigur). Este posibil ca aceasta sa fie situatia ta. daca ai peste 16 ani, discuta cu medicul de familie, poti avea nevoie de niste analize.

3 răspunsuri:
| Valleria a răspuns:

Mie mi se imtimpla la fel sad uffa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai de ce să te îngrijorezi!

La unele fete/femei apare o sângerare redusă/maronie 1-2 zile ( la începutul menstruaţiei ) şi/sau 1-2 zile la sfârşitul menstrei.
În cazul tău, cea de la sfârşitul menstrei are acest aspect deoarece se elimină cu întârziere sângele menstrual.

Vezi alte detalii referitoare la secreţiile vaginale ANORMALE la linkul :
http://www.sitemedical.md/......l%C4%83cut

Sărbători fericite!

| Poseidon3000 a răspuns:

La tine s-ar putea sa fie panza de paianjen.