| anonim_4396 a întrebat:

am o mica problema. anul' trecut m-am combinat cu un tip din clasa, adevaul e ca nu prea mi-a placut de el dar daca nu ma combinam cu el incepea sa vb urat si sa fie agresiv. La sfarsitul clasei a 8a ne-am despartit din cauza ca incepu-se sa-mi vb urat. Acum mi-a spus sa-i mai acord o sansa fiindca lui ii pare sincer rau. I-am promis ca o sa ma mai gandesc. Voi ce credeti? Merita? Sincer mi-e frica sa nu se intample la fel.

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Deci la varsta asta, si la felul lui de a fi... 15% ai sanse sa il schimbi. acum tu decizi, dar nu iti pierde vremea sau celulele nervoase pe cine nu merita, mai ales ca ai fost fortata intr-un fel sa fii cu el

6 răspunsuri:
| TeddyBear a răspuns:

Oricine merită a2a şansă :*

| irina20 a răspuns:

Sa vorbeasca urat si sa fie agresiv, in loc sa depuna mai mult efort sa te cucereasca... Daca il placi, mai incercati. Daca nu esti sigura lasa-l deoparte si sigur vei gasi un baiat care te merita si care iti v-a vorbi cum trebuie.Sincer,eu nu cred ca un om agresiv se poate schimba asa rpd.Succes!

| mykutza39 a răspuns:

Chiar daca cineva merita a 2 sansa eu zic sa te gandesti bine pentru ca TU esti singura care vei avea de suferit. Daca a facut asta odata o so mai faca si a 2 si a 3 oara, aia iti garantez eu pentru ca asa e lumea.Caracteru omului nuh se schimba decat daca se straduie foarte mult si nici atunci nu da rezultate de multe ori. Eu zic sa te gandesti foarte bine pentru ca ai o viata inainte! O zi placuta in continuare!

| ღLucianaღ a răspuns:

A doua sansa eu cred ca meritawinking succes :*

| Sombrero a răspuns:

Fiecare persoana are dreptul la o a doua sansa, insa daca tu nu vrei sa faci asta, nu esti obligata... Nu trebuie sa iti fie frica de el. Pentru ce?! Nu are ce sa-ti faca. Daca el e educat asa si nu stie sa se comporte cum trebuie in preajma celorlalti si mai ales in preajma fetei pe care o place (tu), inseamna ca are o problema. Nu vei fi tu vinovata niciodata pentru comportamentul lui. Tu trebuie sa fii cu cine vrei tu, nu sa` ti impuna cineva! Eu te sfatuiesc sa faci cum iti spune inima, cum ti se pare tie ca e corect si cel mai bine! Iti urez succes in ceea ce faci! Sper ca te` am ajutat! >big grin

| Ranya a răspuns:

Pai, tu te-ai combinat de frica, din ce spui. Spune merci ca ai scapat de cosmar, adica nu trebuie sa-l mai suporti zilnic la scoala. Mai bine lipseste-te.