| beatrice_8123 a întrebat:

Buna:*...am o prietena care place pe cineva dar nu poate fi cu el deoarece acesta are o "iubita" si este o prbl mai delikta..."iubita" cand a auzit k se vor desp ia sp lui k este insarcinata... ca sa ii dovedeasca aceasta si-a facut un test si a iesit k este insarcinata dar dupa 3 luni de cand si-a facut testul' i-a venit ciclu'...mai este posibi' sa fie insarcinata? si poate modifik cv la test ca sa dea alt rasp? astep un rasp.:*

Răspuns Câştigător
| andrelina a răspuns:

Buna! In primul rand, daca si-a facut un test de sarcina in absenta partenerului, e posibil ca respectiva sa-l fi obtinut de la o cunostinta, desi este o probabilitate mica.In al doilea rand sunt femei care au ciclu peste sarcina.Cazurile sunt rar, dar exista.Sau,poate ca respecivul nu stie prea multe despre testul de sarcina. Daca, intr-adevar, esti insarcinata, pe test se vor colora cele 2linii, se vor inrosi putin. Poate ca nu este el fericitul tatic.Sunt multe variante.Astea sunt doar supozitii.Nu stiu ce sa zic. Daca ai fi dat mai multe detalii despre relatia celor doi, poate ca gaseam un raspuns mult mai concret. Sper sa te orientezi la raspunsurile mele si sa va fie de folos, atat tie, cat si prietenei tale, poate chiar respectivului. Pupici!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Numai un consult ginecologic poate da un răspuns corect.
Se poate să vină peste sarcină, chiar și până în luna a V-a, bineînțeles intensitatea și consistența este mult diminuată. Se poate vorbi și de o sarcină extrauterină.
Pa, pa.

| M.J. a răspuns:

Nu cred ca ai ce modifica la test, numai la ginecolog poti verifica.si ciclu poate veni si peste sarcina

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca l-a fentat.Sa mearga la medic o sarcina in luna a 4 a se cunoaste foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi miroase a minciuna... l-a mintit straight face
Totusi, s-o ia frumos de manuta si sa mearga impreuna cu ea la medic.

| samantha_4979 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi o consultatie la un medic ginecolog! Testele de sarcina, tip barza nu sunt 100% eficiente. Ciclul poate venii si in timpul sarcini sau poate e vreo problema in legaura cu fatul! Numai un medic ginecolog poate stabili cauza!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate ca nu i-a venit ciclul, ci a avut o sangerare pe sarcina. Sau poate ca in intervalul de 3 luni a facut o intrerupere de sarcina.
Oricum, foarte ura din partea prietenei tale ca desparte un cuplu mai vechi.