| anonim_4396 a întrebat:

am o prietena care sufera enorm. a fost cu un baiat 2 ani. ea sa atasat de el si il iubeste enorm. ei s`au despartit de 1 luna. ea bea, se taie, zice ca se omoara. iar el rade si nu ii pasa de nimicstraight face daca se omoara?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vorbeste cu parintii ei sa o vada un psihiatru. Te depaseste problema, are nevoie de ajutor de la un specialist.

| monyk a răspuns:

Buna, fi alaturi de ea, sa depaseasca durerea, acum e deprimata, dar incurajeaz-o, daca acel tip nu merita, de ce sa sufere ea? Nu e corect! Ce pacat ca atata amar de fete ajung in pragul disperarii din cauza unui nesimitit care nu ii pasa... fa-o sa inteleaga ca nu merita sa isi distruga viata pentru un baiat, macar daca ar merita...

| oz a răspuns:

Atunci este prea "slaba" pentru lumea din ziua de azi.
Ce sa fac daca va pacalesc baietii astia asa usor...nu mai sunt buni baietii astia, sinceri...
Din cate spui tu...are nevoie de ajutor specializat...psiholog ...calmante si alte prostii...

| laraandy a răspuns:

Trebuie sa fie f puternik.acum k niciodata are nevoie de familia ei, de prieteni, vorbeste cu ea, incearac sa ii explici k viata nu este asa roz cum am vrea noi... k viata merge mai departe si nu se termina la el.incearca sa o scoti prin oras, in club... undeva sa mai uite cat de cat.petreceti cat mai mult timp alaturi de ea...nu o lasa singura in clipa asta...

| cryss_1828 a răspuns:

Cum zic si ceilalti..are nevoie de ajutorul unui psiholog ceva ..situatia pe tine ca persoana sincer te depaseste.
Trebuie sa zic ca si eu am avut o perioada exact asa..am vrut sa ma omor ( dar pe langa faza cu un baiat am avut probleme si in familie si la scoala + sanatate) eram daramata..la fel ziceam si eu ..pana cand mi-am invatat singura lectia. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Urgent un consult psihiatric, cedează nervos.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gandeste-te ca el nu te-a meritat, sau ca ceea ce ai gasit la el era doar ceva trecator...frumos dar rece. tu nu-i poti darui viata ta, nu si daca el nu are nevoie.sint milioane care sufera dar gandeste-te ca tu poti tinea piept situatiei, nu te lasa batuta, ca el mai sint, sint chiar mai buni...