| Roxandra17 a întrebat:

am o problema. Acum 2 ani am cunoscut un baiat super, special si il iubeam foarte mult. Anul trecut s-a mutat in alta tara dar mai vine pe acasa si de fiecare data ma cauta si ne intalnim, e foarte nasol sa revezi o persoana pe care inca o iubesti si parca sa te indragostesti puternic de fiecare data de el, apoi sa suferi 2 saptamani ca pleaca. Asta e situatia, oricum am un iubit de 3 luni, e un baiat super, tin mult la el, ba chiar pot sa zic ca il iubesc, dar nu le fel de puternic ca si pe fostul care e plecat. Vara asta vrea sa se intoarca in Romania si daca m-as intalni cu el nu as rezista sa il sarut sau sa il iau in brate si sa ii spun cat de dor mi-a fost de el, in acelasi timp m-as simti vinovata fata de actualul iubit si nu as vrea sa il pierd nici pe el. E prea complicat, ceva pareri? Help me please! :*

5 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Gandeste-te ca el o sa vina o sa plece iar o sa suferi tot timpul, asa daca era aici in tara era altfel, se putea numi o relatie. Dpdv ar fi mai ok sa ramai cu actualul

| 7639781254 a răspuns:

Alege-l pe cel pe care il iubesti mai mult. :*

| elComandantee a răspuns:

Cauţi un al 3-lea.

| Ghita_Ioana_Ruxandra_1990 a răspuns:

Gandeste cu...inima. Pe care il preferi? Doar tu poti raspunde.

| alphasergiu a răspuns:

Parerea mea lasa sufletul sa aleaga, parerea mea e ca ar trebui sa-l ti pe actualul tau iubit, fostul e fost si chiar daca mai simti ceva pentru el gandeste-te bine!