| ANONIM_3876 a întrebat:

Bunasad am o problemasad Acum 3 saptamani am facut-o cu prietenul meu pentru prima data. Am folosit prezervativul, nu m-a durutthinking doar m-a usturat putin >:" Este normal (eu fiind virgina)? Si inca nu mi-a venit ciclulcrying( sunt ffffoarte ingrijoratasad mi-e frica sa nu cumva sa fiu insarcinata :-( El a zis ca este sigur ca nu are cum sa fiu...dar mie deja mi se pare ca mi-a crescut burta >:", cred ca mi se pare deoarece ma gandesc numai la astasad Dar de cateva zile mananc mai mult, si cred ca de asta am burtathinking Voi ce credeticrying? este posibil sa-mi intarzie menstruatia? sad
Nu dorm noapteasadam numai gandul ca pot fi insarcinata in capcrying Ajutati-ma. Multumescsad

5 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Daca ati folosit prezervativul, sansa sa ramai insarcinata este doar daca prezervativul s-a rupt in timpul contactului sexual, altfel nu. Burta se vede dupa 2-3 luni de sarcina, nu dupa 3 saptamani de la primul contact sexual. Daca vrei sa fi sigura, ia-ti un test de sarcina, sau 2, si fa-le la interval de 1 saptamana si vezi daca ies pozitive sau negative.

Faptul ca nu dormi noaptea, mananci mult(probabil si prost, nu tocmai legume si fructe), esti stresata iar menstruatia iti intarzie, sunt si astia niste factori sa fi putin balonata/umflata/cu burta mai maricica. Eu mereu sunt balonata inaintea menstruatiei cu 3-4 zile, asa ca nu e nimic in neregula aici. Si da, este absolut normal sa te usture, eventual sa te si doara, dar daca nu a durut, e bine pentru tine. Pupici!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Burta se vede dupa 3 luni nu dupa 3 saptamani.

| Bellatores a răspuns:

Se produce o deviatie de menstruatie dupa primul contact sexual, nu iti face griji, totul e bine:*

| fgsxbfhg a răspuns:

stai linistita nu poti fi insarcinata..doar o dereglare menstruala. si este normal nu la toate fetele doare primul contact. burta nu tia crescut ti se pare este doar din cauza ca mananci prea mult dar mananci din cauza stresului pentru ca stai cu frica. tu incearca sa te calmezi nu poti fi insarcinata.dar daca vrei sa vezi cu ochii tai fa un test de sarcina. o sa fie negativ happy succes si numai bine