| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema, am o linie de la vagin pana la,, gaura fundului,, care ustura, si aproape in fiecare saptamana apare si imi curge o picatura de sange, nu as crede a e ciclul fiindca cum am spus apare in aproape fiecare saptamana, va rog nu radeti. Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai probabil o infectie locala determinata fie de un abuz de antibiotice, fie de o igiena precara, fie de o boala cu transmitere sexuala (nu ne spui daca esti sau ai fost activa sexual). Trebuie sa te vada cat mai repede un medic. Daca esti virgina (adica nu a avut niciodata nici un contact sexual, nici cu nici fara penetrare), mergi la medicul de familie. Daca nu, la ginecologul tau.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te ai zgîriat cind te ai sters la fund după ce ai folosit toleta, dă cu o cremă de galbenele la fund, sau cu o cremă de mîini, ce vîrstă ai? sanatate multă.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Scuze toaleta am vrut sa zic

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca hartia cu pe care ai folosit-o la toaleta a fost prea dura si ti-a produs zgarieturi in aceea zona. O perioada nu mai folosi hartie pe care ai folosit-o inainte de acest incident si vezi ce se intampla.