| anonim_4387 a întrebat:

Buna am o problema am o relatie foarte serioasa dar prietenul meu a hotarat sa plece din tara o perioada lunga de timp un an eu nu pot pleca cu el inca nu sunt majora sufar mult pentru ca avem o relatie serioasa si imi e foarte greu

Răspuns Câştigător
| petronela_4784 a răspuns:

Imi pare rau ca voi oferi alte idei decat cele expuse. Exact asa am patit si eu, eram in clasa a 11a si prietenul meu a plecat in Italia, l am asteptat acasa, a venit si a plecat iar.Si a fost plecat ink 4 ani si va pleaca iar. Din pacate relatia s-a schimbat, orice ar fi nu-l lasa foarte mult timp sa plece pentru ca ei, baietii, nu rezista sa stea singuri. Nu fa greseala pe care am facut-o eu si l am lasat sa plece atata timp.Iti cunosc sentimentele si ti le inteleg perfect. Eu plangeam in fiecare zi, si suspinam si suspinam.Si trecem pe langa blocul lui si mereu imi dadeau lacrimile.si ceilalti nu ma intelegeau. Tot ce pot eu sa ti spun si iti zic din tot sufletul meu:ai grija cati ani il lasi sa plece, cat ani sa nu va vedeti! Iti doresc tot binele din lume si sa fii fericita!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LaLaura a răspuns:

Pai nu stiu, daca va iubiti dragostea o sa reziste.
eu am prieten de 6 ani, si e o relatie la distanta, ne vedem decat in vacante. daca a rezistat pana acum inseamna ca e iubire, cred. sper sa fie bine si la tine. si atat cat exista comunicare e binehappy

| Dexteo a răspuns:

Nu este dragoste fara suferinta.cat este plecat gandeste-te ca de fapt v-ati despartit si cand vb cu el vb ca si cu un prieten, cu timpul iti va fi mai usor.cand va veti reintalni se va reaprinde flacara intre voi (este ca si cum ai suspenda dragostea).

| Romancutza a răspuns:

Daca chiar aveti o relatie serioasa, nu o sa renuntati sa va iubiti, dragostea va ramane tot timpu, puteti vorbi prin telefon, sau prin net(daca aveti amundoi)stiu cat iti este de greu, si eu am treuct prin asta, dar te vei obisnui, frica si dorul va dura doar 1-2 luniwinking

Tine-ti legatura si totul va fi bine.Succes in viitor scumpo!

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa suferi.
Sunt sigura ca n-o sa te uite, ca te iubeste foarte mult si o sa se gandeasca mereu la tine.Nu-si va gasi alta, chiar daca sunt mii de fete.Cand vei fi majora si el nu va veni inapoi in tara vei putea sa mergi la el in vacanta de vara.
Nu te descuraja, va fi bine.Capul sus!

O seara placutahappy

| CRM a răspuns:

Buna, exact asa sunt eu! in acceasi situatie straight face draga mea eu voi astepta sa treaca timpul mai am 1 an de liceu in afara de accesta, dar cred foarte mult in noi; x daca va iubiti nu exista nici o problema happy

| Ada_2810 a răspuns:

Buna:*
Prietenul meu este in spania.este clasa a 12a acolo dar vine in vacante.suntem de 6 luni impreuna dar eu iti spun sincer ca nu stiu cat o sa mai reziste pentru ca mereu am indoiala in suflet cu cine e, ce face, dc nu are timp de mine, dc nu raspunde la telefon, dc nu e pe mess sau acasa cand ar trebui sa invete ca na are bacu si tot asa.Eu cred ca are pe altcineva.si sincer tu nu o sa poti afla niciodata ce face el acolo deci te poate insela oricand pentru ca e baiat si sti cum sunt baietii. Iar el daca aveti prieteni comuni poate afla oricand ce faci tu.Treaba ta, tu decizi ce faci dar eu iti spun sincer ca regret in toata inima mea ca am relatia asta si sufar enorm nu e zi de la Dumnezeu sa nu plang sau sa nu am indiala asta.sa ma indoiesc ca nu ma iubeste. dar monentan NU MA POT despartii de el pentru ca stiu ca mi ar fi si mai greu as suferii enorm. dar incerc sa ma departez usor, usor.
Succes:* si sper sa iei decizia potrivita.stiu ca tu vezi cu"ochii inimii" dar gandeste te ca unu din afara vede mult mai bine si iti poate da un sfat foarte bun:*

| anonim_4387 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! kiss