| Bella_3622 a întrebat:

Buna happy. Am o problema as vrea sa ma ajutati, daca se poate cat mai multe raspunsuri. Sunt cu un baiat (sau am fost). Weekend-ul trecut a fost intr-o excursie cu niste fete si niste baietii, pe care stie foarte bine ca nu ii suport. Si de atunci nu a mai trecut deloc pe unde sta gasca noastra. Sta numai cu ei.Prietena mea cea mai buna a zis ca e foarte nesimtit in legatura cu asta. Si a zis sa il las in pace ca tot el se va intoarce la mine. Tin sa mentionez ca sunt cu el de un an jumate. De cand sta cu gasca aia a inceput sa bea, si sa se poarte foarte urat.Pana acum ceva vreme nu ma mai interesa persoana lui, nici nu prea mai tineam la el. Insa acum imi e asa dor de el sad. Nu vreau sa il intreb eu ce s-a intamplat cu el sau sa ntru in vorba cu el. Pentru ca am facut asta de multe ori, si vad ca si-a luat-o in cap. Stiu ca se va intoarce, dar nu stiu ce sa fac pana atunci. Eu ma simt ranita, folosita. Ba chiar am auzit ca nu i-ar fi pasat niciodata de mine. Vreau sa se intoarca la mine, ca sa il ranesc si eu. Oare e bine ce vreau sa fac?

Răspuns Câştigător
| chrystyna a răspuns:

A fost un an si ceva totusi. Poate s-a plictisit. E clar ca gaseste mai multe lucruri interesante in noua gasca. Spui ca ti-e dor de el, dar esti cam indiferenta, nu vrei sa vorbesti cu el, etc. Poate chiar numai tii la el.Si in cazul asta e bine sa il lasi sa termine ce a inceput si sa nu te mai stresezi pentru el. Daca ar fi tinut si el la tine nu ar face asa.Adica o excursie e una si sa stai numai cu niste necunoscuti pe care abia ii consideri prieteni, in loc sa mai acorzi atentie si partenerului, se cam numeste nepasare.Si in cazul asta tu nu prea ai ce face decat sa il tratezi la fel.Nu are rost sa-l faci sa se intoarca la tine pentru a-l rani, e un gest egoist si eu una nu apreciez persoanele astea. Dar e viata si decizia ta ce faci cu el. Daca crezi ca tii la el si merita sa-i mai dai o sansa ca lucrurile sa revina la normal, de bine, daca nu, NEXT!

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu în locul lui nu m-aş întoarce.
Câtă vreme strict EL nu te-a jignit, tu nu ai niciun motiv să-l consideri nesimţit. Dacă faci asta, tu eşti cea care greşeşte.
Dacă-l vrei, ia şi vorbeşte cu omul. Ar cam trebui să-l cunoşti dacă sunteţi împreună de un an şi jumătate.
Dacă nu-l mai vrei, lasă-l în pace.
Oricum, mie dacă mi-ar reproşa prietena mie o fază pe care i-ar fi făcut-o ceva cunoscuţi de-ai mei i-aş spune "dar tu n-ai gură? de ce nu le răspunzi?". Dacă prietena m-ar considera nesimţit pentru asta (că mai stau şi cu gaşca mea, nu numai cu ea) atunci îmi cer scuze c-am deranjat-o şi plec definitiv.
Aveţi un an şi jumătate nu două săptămâni! Luaţi şi vorbiţi!
Cu indiferenţa nu rezolvi nimic şi cu orgoliul prostesc! Nu sunt singurul bărbat care consideră că indiferenţa provoacă mai multă indiferenţă.
Eşti indiferentă? Înseamnă că nu mai vrei nimic de la/cu el!

| Goofy77 a răspuns:

Apai sti cum este :" razbunarea este arma prostului" dar mai este una :" ce dulce-i razbunarea" parerea mea personala este sa il lasi sa se distruga singur si sa nu-i dai satisfactia de a te duce sa te bagi singura in seama cu el. pup

| uningermik a răspuns:

Pai in primul rand prietena ta are dreptete...Si eu cred ca ar trebui sa iti ei gandu de la el...Si sa iti cauti altul si cand se va intoarce el la uh sa sufere cum suferi si uh acu

| ZeYa a răspuns:

Eu zic sa treci peste aceasta "relatie" (sau ce-a fost) pentru ca este clar ca lui nu-i pasa. Fi si tu la fel de indiferenta cu el si mergi mai departe, nu totul se invarte in jurul lui, n-are nici un rost sa-ti mai pierzi timpul gandindu-te la metode de razbunare, ie pur si simplu o pierdere de vreme, sincer. oh go onwinking

| rafaelita14 a răspuns:

Eu nu cred ca e bine ca vrei sa il ranesti si uh. dar cred ca ar trebui sa te indepartezi de el daca el a inceput sa bea si sa fumeze nu cred ca e bine sa stai cu tipi din astiahappy asa cred euhappy

| bebecila a răspuns:

Nu este adevarat ii pasa dar vrea sa te faca sa suferi pentru ce ai facut.Eu te sfatuiesc sa nu pui la suflet big grin

| bebecila a răspuns:

Nu e bine pentru ca sunt sigur ca el mai tine la tine dar ai facut ceva gresit si vrea sa te faca sa suferi.Asteapta 1-2 saptamana si o sa vezi ca o sa se rezolve

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am vrut si eu sa fac, dar mai degraba ai incerca sa-l faci gelos :-P merge intotdeauna happy