| girl_5735 a întrebat:

am o problema, asta vara m-am combinat cu un baiat minunat de nota 10 si cu el am avut primul sarut, si dupa o luna eu ma c-am feream ca stateam in parcul din fata blocului meu, si mama nu prea accepta va dati seama, si el sa supara, dupa o mica pauza, m-a intrebat daca vreau sa ne impacam si eu am zis nu stiu, si dupa putin timp l-am intrebat eu si a zis ca nu mai vrea sa repete ce s-a intamplat si de asta nu vrea sa ne impacam, ce sa fac, nu ma gandesc decat la el si cand ma intalnesc cu el pe strada ne salutam si imi zambeste, si multe alte chestii ce sa fac pls ajutor, eu am 15 el 16

5 răspunsuri:
| andreea7520 a răspuns:

Spune`i sa va intalniti ca niste amici, daca te va refuza il vei intreba de ce si ii vei spune ca doar ca niste amici, nimic mai mult happy Apoi incepeti sa vorbiti, ii zambesti si nu incepi direct cu ce te deranjeaza pe tine, il intrebi ce a mai facut si alte chestii si apoi aproape de final in intrebi daca mai simte ceva pentru tine si ii spui ca tii prea mult la el si ca vrei sa va impacatihappy good luck! :*

| cucu a răspuns:

Pai el nu prea are varsta la care sa inteleaga problema parintzilor ...trebuie sa-i eplici ca mama ta ink nu accepta sa ai un prieten si el trebuie sa se obisnuiasca cu chestia asta pentru moment... dupa ceva timp daca va intelegetzi bine si totul este ok nici mama ta nu va mai avea nimic de spus si nu va mai avea nimic impotriva lui. daca este un baiat de nota 10 va accepta daca nu kuta pe altcineva cate sa fie cu tine asa cum esti u. paritzii trebuiesc respectatzi si este normal ca la varsta ta sa`si faca unele probleme cand te vad cu un baiat. nu de mult tmp am vazut aici pe site o fata care la 14 ani a ramas gravida. cam asta incearca sa previna si parintzii tai, plus ca la o varsta frageda pui suflet mult mai repede si nu prea esti pregatita sa suportzi dezamagirea

| AsU_2581 a răspuns:

Poi iesiti si voi in oras la un suc si vb mai multe si ii spui ce simntiwinking

| kqwjy a răspuns:

Buna scumpa:*Eu cred sa iesiti sh voi undeva la o plimbare sa discutati sh o sa-i spui dc te fereai de el pentru ca mama da facea nazuri.happyDaca el o sa fie de acord sa nu va mai intanliti in parculetul din fata blocului tau sh sa va da`ti intalnire altundeva. O sa fie perfect dk el accepta asta, atunci voi o sa va impacati.:*Si o sa fie ca la inceput.:*Eu cred ca asta e cel mai bine. Da acum nu stiu.thinking Faci sh cum vrea inima ta, Nu cum iti dicteaza pers din jurul tau.happyNoi toti incerkm sa ne ajutam:*unii pe altii.happy

| TheOriginalUser:) a răspuns:

Exact asa mi s-a intamplat si miecrying