| Andreea_Andree_1997_1Nxh a întrebat:

Buna am o problema... astazi am avut un contact sexual cu prietenul meu, protejat desigur. Ejaculare afara, insa cand a scos prezervativul de pe p*nis a vazut ca prezervativul este spart. Nu o gaura mare, una minuscula. Insa nu stim daca era spart de prima data s-au cand s-a spart. Prietenul meu s-a dus la farmacie si a cumparat pastila de a doua zi, aproximativ o ora a trecut de la contact si am luat pastila. El inca este stresat. Vreau sa ma ajutati cu orice parere. Mentionez ca nu am avut panaa acum niciun simptom de la pastila probabil din cauza ca nu era nimic. Dar as avea nevoie de cateva pareri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Tu ca fata/femeie ar trebui sa stii daca in momentul acesta esti intruna dintre cele 5-6 zile ale PERIOADEI FERTILE a actualului ciclu menstrual fiindca doar in acest caz ar fi putut sa existe o infima POSIBILITATE de sarcina in cazul in care ar fi ejaculat in prezervativ inainte de a scoate penisul din vagin. Sarcina se poate forma NUMAI in cazul in care sunt intrunite 2 conditii OBLIGATORI. 1. ) in primul rand in acel moment trebuit sa fii intruna dintre cele 4-5-6 zile ce apartin de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual si 2. ) In mod oblligatoriu sa fi ajuns IN VAGIN prin acea perforatie minuscula din prezervativ o cantitate chiar si foarte mica de sperma. Doar intr-o asemenea situatie poate sa devina posibila o sarcina insa probabilitatea de a se si intampla este extrem de mica. sau teoretic IMPOSIBILA. Daca astazi nu esti in perioada fertila a actualului ciclu menstrual atunci te-ai comportat intr-un mod absolut IRESPONSABIL prin folosirea absolut INUTILA si FARA ROST a acele pastile blestemate si nenorocite care iti va crea in mod sigur multe probleme in lunile urmatoare. Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca ai luat pastila, este posibil sa nu fii gravida.

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru Emilian65):

Chiar daca am luat pastila in mai putin de o ora de la contact?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreea_Andree_1997_1Nxh):

Tu ca fata/femeie ar trebui sa stii daca in momentul acesta esti intruna dintre cele 5-6 zile ale PERIOADEI FERTILE a actualului ciclu menstrual fiindca doar in acest caz ar fi putut sa existe o infima POSIBILITATE de sarcina in cazul in care ar fi ejaculat in prezervativ inainte de a scoate penisul din vagin. Sarcina se poate forma NUMAI in cazul in care sunt intrunite 2 conditii OBLIGATORI. 1. ) in primul rand in acel moment trebuit sa fii intruna dintre cele 4-5-6 zile ce apartin de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual si 2. ) In mod oblligatoriu sa fi ajuns IN VAGIN prin acea perforatie minuscula din prezervativ o cantitate chiar si foarte mica de sperma. Doar intr-o asemenea situatie poate sa devina posibila o sarcina insa probabilitatea de a se si intampla este extrem de mica. sau teoretic IMPOSIBILA. Daca astazi nu esti in perioada fertila a actualului ciclu menstrual atunci te-ai comportat intr-un mod absolut IRESPONSABIL prin folosirea absolut INUTILA si FARA ROST a acele pastile blestemate si nenorocite care iti va crea in mod sigur multe probleme in lunile urmatoare. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fi ramas insarcinata in conditiile astea.

| FaraNumePls a răspuns:

Nu ești însărcinată! Stai fara grijă happy

| Elenagabor37352729 a răspuns (pentru FaraNumePls):

La fel am patit si eu, doar ca la mine a trecut o luna ...prima lu a mi-a venit cu intarziere de o zi iar acum in a doua sunt la a7a zi de intarziere. Pot fi insarcinata?

| Pool77 a răspuns:

Nu trebuia sa iei pastila de a doua zi...
Ai verificat? Erai in perioada fertila?
Va otraviti cu pastila aia degeaba, jur.
Daca n-a ejaculat in tine, nu are cum sa ramai insarcinata.
Succes in urmatoarele 6 luni, o sa ai tot organismul dat peste cap.
Daca e s-o luam asa, deja aveam tripleti demult.

| Ara997 a răspuns:

De unde le cumparati, frate, ca se rup asa. una doua. doar nu le luati second.

| PastorelTeodoreanu a răspuns:

Cu o actriţă stând pe iarbă,
Rămase Iorga fără glas,
Fiincă ea i-a râs în nas
Şi el dorea să-i râdă-n barbă.

| Deixxh a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata daca nu a ejacuat in tine...