| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema care ma sacaie foarte tare
ma termina psihic!

deci acum catva timp am fost cu o fata.fiind prima mea dragoste nu am reusit sa o uit nici in ziua de astazi[a trecut un an]

dar cat timp a fost cu mine ea il iubea pe altu.
acum nu stiu dar cred ca si ea regreta ca s-a despartit de mine. dar nu stiu de ce.

astazi m-am intalnit cu ea.si am sarutat-o

cand am ajuns acasa m-am simtit ca si o carpa
asa ca am intrebat-o pe mess dc m-a lasat sa o sarut daca-l iubeste pe altul. ea mi-a zis ceva de genu ca daca ma refuza ma simteam eu prost. esti un baiat ok.etc.
nu stiu nu mai inteleg nimic

sunt foarte derutat, ce ar trebui sa fac...deci am sanse sa ma combin cu ea. dar mi-e frica ca nu o sa ma iubeasca.adica o cunosc foarte bine, vorbim foarte mult pe mess. mi-a zis ca-l place pe ala...chiar daca ala e un nesimtit.

ce ziceti, din ce am vazut eu si din ce mi-a zis ea am sanse sa ma combin cu ea dar mi-e frica
merita sa incerc? sau ce sa fac?straight face

Răspuns Câştigător
| Castiel a răspuns:

Pai si eu am fost in aceeasi situatie ca a ta doar ca acum nu mai am nici-o legatura cu ea^^
Deci cel mai bine ar fi sa rupi orice legatura cu ea si sa iti vezi de alta fata care chiar tine la tine si nu este "bulangica" cred ca stiu km te simti la inceput poate iti va fi greu dar mai bine o uiti si gata... daca vei sta cu ea mai mult te va ranii chiar daca vrei sa te duci la ea sa o implori bla bla bagati un deget in gat si trageti un pumn in gura si mergi mai departelaughing abtine-te sa mai vorbesti/vezi/comunici de vreun fel (prin preteni bla bla) cu ea! cu cat o uiti mai repede si dai de alta fata cu atat o sa iti fie mai bine si evita genul asta de fetehappy (chiar daca in Romania se gasesc greu cele normale si de treaba)bft in continuare

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merita mai ales stii ce clasa de fata e. Cauta alta.

| Libelle a răspuns:

Indeparteaza-te de ea... daca nu iti place senzatia de ``ma simt folosit``. Numai de asta o sa ai parte alaturi de o fata ca ea.

Si poate si fara sa vrea.Nu te iubeste,doar te place,ii esti simpatic,un prieten bun, s.a, iar tu poti sa te resemnezi si sa o eviti sau sa te complaci in situatie cunoscand-o asa cum e.

| ELLSSA a răspuns:

Ii cam place sa se joace cu sentimentele tale, asa cum acel "ala"(cum ii zici tu) se joaca cu sentimentele ei.
Ar fi mai bine sa incerci sa o uiti si sa indrepti privirea si inima catre alta fata ce te place/iubeste/merita.
Bafta multa si sper sa faci o alegere bunahappy

| AndaWest a răspuns:

Doar daca devii asa cum iy place ei,adica un nesimiti.pup-o pe ea, mai pupa si pe alta de fata cu ea si sa vezi ce repede se schimba pagina.din pacate fetele astea care iubesc ''bastarzii'' asa trebuiesc tratate, ca un baiat ca lumea nu pretuiesc

| Nicky29 a răspuns:

Pai daca o iubesti fa tot ce pti ca sa te combini cu ea nu o sa ai parte in viata de prea multe iubiri, si in plus daca te combini cu alta tot la asta o sa te gandesti.

| HySpear a răspuns:

Pai chiar si tu ai spus, te poate folosi ca si pe o carpa. Dupa cate vad te lasi purtat usor de val...si nu-i prea bine in situatia asta,trebuie sa o uiti,iar tu ai spus ca in timp ce-a fost cu tine,iubea pe altu,intelege, n-o poti schimba pentru ca asta este ea, si nimeni n-o poate schimba...nu conteaza de cate ori te combini, iti dai seama ca ranesti sentimentele altuia cand o faci doar de dragu de a fi combinat, ci nu din dragoste.
Succes!

| adelinaalexandra a răspuns:

Incearca sa fii putin mai indiferent cu ea si daca intr-adevar inca mai tine la tine o sa vezi cum o sa se intoarca roata si ea o sa fie cea care te baga mereu in seama. Oricum o sa-si dea seama de ceea ce a avut si nu a stiut sa pretuiasca, mai ales daca spui ca tipul ala se comporta ca un nesimtit.