| andreeaacum a întrebat:

am o problema care pentru voi o sa para foarte stupidabig grinstraight face Faza e ca nu stiu sa sarut si am refuzat multi baieti pana acum din aceasta cauzastraight faceMa refer ca nu stiu ce trebuie sa fac mai exact...sa misc doar buzele sa sa folosesc si limba? Daca da, atunci cum? Va implor ajutati-ma pentru ca de asta imi este cel mai frica sa am o relatiestraight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare sarut e unic in felul lui
niciodata nu o sa ai doua saruturi la fel
prima oara trebuie doar sa te lasi ghidata de el
cand am sarutat eu prima oara acel baiat stia ca eu stiu sa sarut si m-am lasat condusa de el da bine acu nu stai si u ca o molusca il mangai etc
si dupa ce m-a sarutat a mai cerut unu ca a zis ca sarut foarte binelaughing
a fost frumosday dreaming

10 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Pai.Cum ai mai primit raspunsuri, nimeni nu se naste invatsat.Sa-tsi zic sincer si eu inainte de primul meu sarut aveam niste emotsii :-ss, dar cand s-a ajuns acolo nu mai aveam nici un stres.Asa eram si eu, nu vroiam sa fiu cu nimeni din cauza asta, si dupa mi-am dat seama ca nu e ceva atat de tare pe cat credeam.laughing Sincer ma asteptam la ceva mai complex.Nu trebuie sa-tsi faci griji pentru ca nu ai de ce.Bafta!:*

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

E usor...vine de la sine. Si mie mi-a fost cumva teama prima data(sa nu par proasta sau ceva), dar e gresit! O sa vezi ca daca partenerul incearca sa te sarute si tu vrei, atunci stai, si o sa vezi ca dupa 2 sec, cam asa o sa ti se para ok. Daca esti chiar foarte pierduta, imita ce face el, si o sa fie perfect

| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a răspuns:

Buna Smochinik...
Nimeni nu s-a nascut invatat/a...Asa ca tu mai intai de toate trebuie sa te calmezi, sa nu fi atat de "preocupat/a" caci daca nu sti sa saruti, vor rade de tine...
Cand va fi momentul sa saruti, cand ii vei simtii respiratia si buzele, vei uita de aceasta "teama" ca nu sti sa saruti...Ai sa vezi ca totul o sa fie ok. Tu lasa-te "ghidat/a"! Nu iti arata aceasta neincredre/teama...
Noi nu cred ca iti putem spune cum sa saruti, fiecare "descriem" si sarutam in felul nostru!
Te pupic si mult succes! 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。
P. S -Eu aici iti pot lasa un link, dar nu stiu cat de mult te poate ajuta...
http://www.cumsaorice.ro/articol/Relatii/105/Cum-sa-sarut.html

| AlexT94 a răspuns:

Varsta?

| blabla5532 a răspuns:

Aoleu! e simplu, iti umezesti buzele inchizi ochii si il saruti. te ajuta si parteneru nu e nimic greu crede-ma. *limba* nu o folosesti la primele saruturi tongue ai sa inveti

succes

| Sov95 a răspuns:

Nu mi se pare ca este o intrebare stupida. Nici eu nu am sarutat niciodata pe cineva si nu stiu cum este si ce trebuie sa fac, dar atunci cand o veni momentul stiu ca ma voi descurca. De obicei nu am incredere in mine si de asta ratez multe chestii, asa ca sfatul meu: Incearca sa ai incredere in tine. si sa stii ca sarutul este ceva natural, instinctual, deci te vei descurca la sigur! succeswinking

| madycumada a răspuns:

Hey!
Ai facut rau ca ai refuzat baietii din cauza asta. Daca nu incerci nu vei stii niciodata. Nu este greu. Te lasi purtata de val, te lasi condusa de baiat si vei vedea cat de frumos estehappy Nu ne-am nascut invatati. Totul are un inceput! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare deloc stupida intrbarea ta.nu trebuie sa ai o definitie pentru un sarut asta nu e keva care se invata. faci ce face si el mu trebuie sa ti fie frica. ce zodie esti? app ma cheama paty

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagai limba in gura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Stii asta e o chestie la care nimeni nu iti poate rasp...ma intelegi? adikka vreau sa iti zic ca pentru inceput trebuie sa ai curaj si sa te lasi condusa de val nu iti fie teama pentru ca nimeni nu s-a nascut invatat...si stim cu toti ca prima data si baieti inclusiv fetele au aut putina teama asa ca e ceva frumos sa te saruti mai ales cu persoana ce o iubesti atat de mult, eu stiu ce inseamna pentru ca acum un an de zile am avut si eu aceeasi problema si apoi cand mi-am dat seama dupa acel sarut ca totul lasand deoparte emotile a mers ok ma miram singura de mine ca cum de am reusit si nu m-am facut de ras in fata prietenului meu si de atunci totul a fost ok si ca sa iti mai zic si altceva daca acel baiat va vedea ca esti timida si ai putina frica isi va da seama de problema si cu siguranta te va intreba Tu nu sti sa saruti nu-i nimic te voi invata eu si atunci vei trece peste orce problema succes