| marulverde01 a întrebat:

Am o problema cu prietenul meu care ma deranjeaza destul de tare. O suna des pe prietena mea sub pretextul ca o intreaba de mine si nu-mi convine asta. Cand vorbesc cu altcineva la telefon,o suna pe ea sa o intrebe de ce ii dau ocupat, cand dorm o suna din nou pe ea sa o intrebe de ce nu raspund, de fiecare data cand nu pot sa ii raspund la telefon o suna repede pe ea sa o intrebe de ce,de parca ar sti ea tot ce fac eu in fiecare minut. I-am zis sa nu o mai sune dar nu inceteaza. Am ajuns sa cred ca eu sunt doar un bun pretext ca sa vorbeasca cu ea,ca sunt singurul lucru in comun pe care il au si el profita de asta. Sunt,intr-un fel,geloasa,ca nu mi se pare normal sa o sune chiar de fiecare data cand nu pot sa ii raspund,sau cand suparata sa o intrebe ce am si ce sa faca. I-am spus asta de nenumarate ori si tot continua sa o faca,ca "ce, vorbesc cu ea numai de tine,ca n-am eu treaba cu ea,o intreb de tine". Ma simt barfita totodata,nu imi place sa vorbeasca de mine,sa ma judece, sa imi comenteze actiunile.

Intr-o relatie e nevoie de 2, nu de mine, de el si prietena mea.

Voi ce spuneti?happy happy

10 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Gelozia are rolul ei important, de a arăta iubirea faţă de o persoană şi în acelaşi timp şi protecţia pe care i-o acordă. Ai dreptate, într-un fel eşti pretext de convorbire. Ţi-aş recomanda o vorbă cu el şi să lămuriţi lucrurile, spune-i ce te deranjează şi poate va înţelege. Dacă nici aşa nu merge, singura soluţie care ar rămâne ar fi despărţirea. Chiar dacă o să doară, o să ai conştiinţa împăcată că nu ai fost înşelată sau părăsită.

| VadTot a răspuns:

De Cuvantul Adio ai auzit? Spune i in cel mai scurt timp acest cuvint asa zisului prieten al tau si uita l cat mai repede Te asgur ca daca mai lasi timpul sa mai treaca vei suferii si mai mult decit acum!

| VadTot a răspuns:

Apropo am uitat sa te mai intreb ceva.De unde are iubitul tau nr.de telefon al prietenei tale?laughing))

| marulverde01 explică (pentru VadTot):

Ne cunoastem de vreo 2 ani, eram prieteni toti 3 inainte sa fim impreuna, deci e logic ca are nr

| Anonima264 a răspuns:

Probabil o suna numai pe ea fiindca atunci cand nu-i raspunzi el vrea sa stie de ce ca sa nu creada ca il inseli sau ca nu vrei!
Dupa parerea mea el isi face griji cand nu-i raspunzi si din asta o suna mereu pe prietena ta!

| elisaelisuca a răspuns:

Poi daca o suna mereu pe ea am ajuns la concluzia ca o place {fara suparare} de aia te foloseste... Daca a inceput sa te evite inseamna ca este ceva la mijloc thinking Un baiat daca o suna pe cea mai buna prietena a ta nu este de bine deci fii atenta happy. Daca te-am ajutat FUNDA love struck

| gabi1203 a răspuns:

Pai fa in felul urmator:cand esti cu prietena ta si te suna, nu ii raspunde si daca o suna pe ea, poti foarte bine sa ii zici sa puna tel pe hands free si asa poti auzi ce vb cu ea.

| marianyonutz93 a răspuns:

Deci daca ai telefon mobil ar trebui sa ii raspunzi, ce problema atat de mare ai incat il eviti pe prietenul tau, eu cred ca el nu greseste isi face griji, deci daca ai telefon mobil incearca sa ii raspunzi si daca nu poti vorbi spune-i la telefon. Succes

| Roxanaaaaa a răspuns:

Buna.Din punctul meu de vedere eu cred ca ar trebui sa pui picioru in prag si sa-i spui lui in primul rand ori u ori ea, si prietenei tale sa nu ii mai raspunda sau sa-i spuna "Bai baiatule ai prietena sun-o pe ea"Dar sa nu fie ceva mai mult sa te faca pe la spate.ia-o pe toate partile si vezi...Cum reactioneaza spune-i cum ar fi sai suni si u prietenii..Sa-mi spui ce ai facut:*